ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Nowy Harlequin...

<< < (168/172) > >>

Mariuszczs:
nie będzie ciężko wydrukować bo to góra - przyjrzę się spectrumkom które ma ew foty timexa popatrzę

trojacek:
Panowie,

Odczepiłem dyskusję o opłacalności i ryzykach chałupnictwa, nowy wątek jest tutaj.

paroos:
To wracając do głównego wątku: efekt jest wyborny :)
Model będzie dostępny public, albo chociaż do kupienia?
Czy to na własny użytek? :)

leonlas:
Hej.
To do całego wątku ja też doklejam swoje 3 grosze:
popełniłem HQ128 ver4B i... tu się zaczyna:
 sprzęt jako taki "działa" testy przechodzi ale obraz, który jest ze  złącza RGB - mini din9 (przy ustawieniu zworki na RGB) obraz się pojawia i znika lub rwie go na boki (na 3 różnych TV LCD ten sam efekt obecnie nie mam żadnego TV-CRT) natomiast zworka w pozycji composite - obraz jest jak żyleta na jednym a na drugim troszkę słabszy. Kabel RGB w/g wskazówek projektanta - na kabelku dla Sega (usunięt rezystory 75 i elektrolity 220uf). Po wyjściu composite (mini jack) obraz jest ale nie ma białego tła (jak powinien mieć gumiak) tylko żółtawe - tu pozycja zworki nie ma znaczenia, jest taki sam efekt.
Chyba dobrze opisałem, może ktoś, coś mi będzie mógł podpowiedzieć o co kaman.

KWF:
Skoro nie masz białego a żółty, brakuje składowej niebieskiej.

Jeśli zamontowałeś R49 i C35, to wymontuj je. Przy korzystaniu z wyjścia RGB zworka J18 powinna być w pozycji 2-3.

I raczej jest błąd na schemacie 4B w podłączeniach do wyjścia mini-DIN 9. Pin 6 powinien być podłączony do +9 V, albo sobie dyndać bez podłączenia, a nie zwarty do lewego sygnału audio. Sprawdź jak jest on podłączony na płytce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej