ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Spectrum na V6Z80P

(1/2) > >>

matofesi:
Kolejny argument za zakupem V6 - dzisiaj Alessandro opublikował nową wersję core'a Spectrum, która odtwarza timingi Pentagona 128. Jeszcze nie testowałem jak to działa, ale z opisu wynika, że powinno robić wszystko to, co potrafi Pentagon wliczając oczywiście pamięć i porty bez contention. Core się rozwija i jak rozumiem Alessandro ma szeroko zakrojone plany w tym przede wszystkim dodanie porządnych opcji konfiguracji przed odpaleniem tak, żeby nie trzeba było trzymać kilku wersji w eepromie.

RCL:
Jak przetestujesz, daj znać. Jeśli z tego urządzonka da się zrobić Pentagon (i klasyczny Spectrum), to kupię je sobie na gwiazdkę.

matofesi:
Przetestuję dzisiaj wieczorem/w nocy. Na razie oczywiście nie ma TR-DOSa więc używanie tego z programami na Pentagona jest mocno ograniczone. Wysłałem pytanie w tej sprawie - zobaczymy co autor odpowie.

Co do klasycznego Spectrum - rdzenie robiące 48k i 128k działają co do taktu a jako system/pamięć masowa zastosowany został residos (a w najnowszej wersji rdzenia esxdos) dostosowane do obsługi karty SD. Całość chodzi całkiem zgrabnie i jeśli rozwój będzie szedł dalej tak jak idzie, to za chwilę może to być na prawdę fajne rozwiązanie do odpalania softu dla różnych wersji Spectrum i jego klonów.

matofesi:
Właśnie oglądam sobie demka z Pentagona... Eye Ache chodzi ślicznie. Teraz leci właśnie fullscreenowa aminacja z końcówki Rage - też wygląda dokładnie tak jak ją widziałem na dobrym emulatorze.

Jedyny problem to to, że na moim telewizorze obraz jest dość mocno przesunięty w prawo w porównaniu z tym, co wyświetlają rdzenie 48K i 128K - Alessandro twierdzi, że dokładnie taki sygnał generuje prawdziwy Pentagon. Jeśli tak jest to będę z tym żył - nie będę regulował geometrii dla każdego rdzenia osobno bo w tym telewizorze (stary model Sony) robi się to głęboko w menu serwisowym ;)

matofesi:
I właśnie problem przesuniętego w prawo obrazu został rozwiązany - w najnowszej wersji rdzenia pentagona obraz jest wyświetlany tak jak w oryginale - 32 piksele bordera z lewej i 24 z prawej :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej