ZX Spectrum > SOFTWARE

ESXDOS i komendy z kropką

(1/10) > >>

trojacek:
Mały coś ruch na forum, to trochę potrolluję ;)
Czy ktoś się interesował/interesuje programowaniem na styku ESXDOS-a? Zwłaszcza "kropkowe" komendy?
Tak, wiem, że na githubie jest szczątkowy opis API.
Tak, wiem, że Tygrys stworzył player do TS czy czegoś tam ;)
Tak, wiem, że istnieje forum deweloperskie esxdos.org, ale ostatnio wszystko tam kręci się wokół Nexta, co mnie lekko odrzuca ;)
Chodzi mi o to, czy ktoś się tym w ogóle interesuje i czy ma jakieś doświadczenia?

ZX Freeq:
Interesowałbym się bardziej, gdybym miał więcej czasu, albo sił na zarywanie nocek. Rok temu próbowałem przerobić ze źródeł komendę divideo, aby zamiast sampli grała muzykę AY. Ale nie udało mi się zrozumieć jak przekazać parametr za "kropkową" komendą (ostatnio jak sprawdzałem, to źródła do divideo obejmują playerek skanujący całą kartę CF, a nie wersję kropkową).

smok.wawelski:
Hmm dokładnie wczoraj wieczorem miałem podobną rozkminę - mało jest w ogóle informacji na ten temat. Mnie bardziej niż pisanie własnych komend z kropką interesuje np. szybkie doładowywanie danych z karty (zainspirowany portem gry Dragon's Lair na ZX-81).

@ZX Freeq: spróbuj to źródło:
http://dailly.blogspot.com/2017/07/esxdos-file-access.html

ZX Freeq:
No tak, lipiec 2017, a ja dumałem w kwietniu :) (pisałem wtedy PH17 intro). Dzięki, przyda się. Domyślam się, że to działa tylko z SD czy z CF też?

trojacek:
Z ESXDOS, niezależnie od karty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej