Autor Wątek: Dziędobry  (Przeczytany 3907 razy)

dotz

  • *
  • Wiadomości: 7
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Dziędobry
« dnia: 2022.07.04, 14:16:41 »
Dzień dobry,

nazywam się Michał, jestem z Lublina.

Od 5-6 klasy podstawówki działałem na Timexie 2048 z którego potem przesiadłem się na PC. Koledzy mieli Timexy (niektórzy nawet z FDD3000 i zielonym Neptunem!), Atari, C64, Amigi...

Nie wiem, na ile RODO czy zwykła ludzka przyzwoitość pozwala publicznie wspominać "stare, dobre czasy" ale z lubelskiej załogi spod znaku ZX Spectrum regularnie kolegowałem się z jednym kolegą z dawnej ul. Jedności Robotniczej, z innym z ul. Niepodległości. Z raz w życiu byłem na giełdzie komputerowej w I L. O. "HOSTAGES" odpalone tam na ZXie pamiętam do dziś. Kiedyś to było.

Potem jak byłem w liceum, chodziliśmy z jeszcze innym kolegą na UMCS, na Wydział... no właśnie, Fizyki? Matematyki? Na komputery zwane ZIOPC-ami, skorzystać z IRCa czy z Gophera, ściągać FreeBSD na dyskietki itp. Miałem wtedy okazję regularnie widywać nie tylko na rzeczonym IRCu, ale i siedzącego obok Ojca Dyrektora niniejszego forum (jak i inne nie mniej znane postacie, no ale o scenie Atari czy innych adminach irc.pl tu nie będziemy pisać). Kto wtedy przypuszczał, że stanie się On tak kluczową dla sceny ZX postacią? Ja na pewno nie. Moje pojęcie zarówno o scenie jak i poziom zainteresowania ZX Spectrum w tamtejszych czasach były niewielkie. Ba, znacznie lepszym pytaniem byłoby, czy ktoś wtedy przypuszczał, ze będzie zwrot na coś takiego, jak "retro computing"? Ja, zachłyśnięty kolejną wersją NCSA Mosaic czy innego Netscape Navigator, niespecjalnie zwracałem uwagę na minione generacje komputerów...

Także, no. Dzień dobry.

--
m

PS: przyjechał mi ZX Spectrum +2 i miał być on szary a jednak obudowa jest delikatnie zielonkawa, orientujecie się które pod-forum najlepsze do zadania pytania o tę obudowę? HARDWARE?

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: Dziędobry
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.07.04, 15:16:42 »
cześć Michał z Lublina, fajnie że jesteś, w Lublinie i okolicach już jest nas niezła grupa
jak byś miał ochotę do możesz kiedyś zajrzeć do mnie na ul.Fabryczną w Lublinie mam całą stajnię zx spectrum i timex
moje marzenie: Timex 2048 128K

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Dziędobry
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.07.04, 17:50:21 »
hej Michał!

Odezwij się do mnie proszę, powspominamy stare dobre czasy ;-)

Boyo

  • *****
  • Wiadomości: 749
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dziędobry
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.07.04, 20:27:02 »
Cześć.

To na pewno była Matematyka UMCS, tam były 4 stanowiska z PC'ami przy wewnętrznej klatce schodowej na 1 piętrze :) Pamiętam, żeby zająć sobie miejscówkę trzeba było bardzo rano się pojawić, a gdy ktoś się spóźnił to stał w kolejce :)
Na popularnych IRC'owych kanałach #polska #polonia "opami" byli wtedy Beetch, Suchy no i Tygrys :) oczywiście jeszcze kilku innych, których nie pamiętam - kojarzy mi się "nick" Sofcik - ten był z matmy UMCS. Z Suchym jeszcze przed dłuższy czas miałem kontakt, ale teraz już się urwał.
Moja obecność w tamtym klimatycznym miejscu przypada na przełom 1995/1996 - jeden semestr na matmie, a później już mi się nie chciało tam studiować ;)
Tygrysa dobrze pamiętam z tamtych czasów, a gdy jakiś czas temu przyszło do spotkania "face to face" w sprawie ZX Spectrum, to od razu go rozpoznałem. Niektórzy, pomimo upływu lat, w ogóle się nie zmieniają :)

Witamy serdecznie na Forum!
ZX81 / 2x ZX Spectrum 48kB / 3x ZX Spectrum+ 48kB / Inves Spectrum+ / ZX Spectrum+ 128kB / 2x ZX Spectrum +2 / ZX Spectrum +2A Action Pack / ZX Spectrum +3 / Didaktik Gama / TC 2048 / 2x JustSpeccy 128K
A500 2,5MB RAM Gotek HxC / A1200 Blizzard 1220/4+ADD4

dotz

  • *
  • Wiadomości: 7
  • Miejsce pobytu:
    Lublin
Odp: Dziędobry
« Odpowiedź #4 dnia: 2022.07.04, 21:48:21 »
Cześć.

To na pewno była Matematyka UMCS, tam były 4 stanowiska z PC'ami przy wewnętrznej klatce schodowej na 1 piętrze :) Pamiętam, żeby zająć sobie miejscówkę trzeba było bardzo rano się pojawić, a gdy ktoś się spóźnił to stał w kolejce :)

Ja regularnie przed lekcjami w liceum byłem o tej 5 rano.

Jeszcze zapominasz te terminale piętro wyżej podpięte do jakiegoś VM/SP... nie mam pojęcia, co to było, bo trzeba było być studentem, żeby mieć dostęp.