ZX Spectrum > HARDWARE

ROMBO Vidi-ZX (wydzielony z wątku o Videoface)

(1/2) > >>

KWF:

--- Cytat: retromaniak w 2022.09.22, 21:27:50 ---Tak z czystej ciekawości... Myślicie że np. na Spectrum 128k byłoby to w stanie chodzić lepiej (np. skanować obraz z prędkością 10kl/s) czy raczej tutaj już ograniczeniem jest procesor sam w sobie?

--- Koniec cytatu ---

Był także inny digitizer o nazwie Rombo Vidi-ZX, a z jego opisu wynika, że mógł on skanować z prędkością 10 klatek/s. Ale jak on był zbudowany, co w nim siedzi, nie jestem w stanie znaleźć takich informacji. Jeśli ktoś ma go w swoich zasobach, proszę aby podzielił się taka informacją oraz pokazał ten interfejs w działaniu.

retromaniak:

--- Cytat: KWF w 2022.09.23, 06:45:46 ---Był także inny digitizer o nazwie Rombo Vidi-ZX, a z jego opisu wynika, że mógł on skanować z prędkością 10 klatek/s. Ale jak on był zbudowany, co w nim siedzi, nie jestem w stanie znaleźć takich informacji. Jeśli ktoś ma go w swoich zasobach, proszę aby podzielił się taka informacją oraz pokazał ten interfejs w działaniu.

--- Koniec cytatu ---
Jeżeli chodzi o ten digitizer to znalazłem gościa który pokazuje ten sprzęt w akcji... Może uda się chociaż wydedukować czy jest to sprzęt zbudowany w oparciu o tę samą zasadę czy inną. Link tutaj . Choć osobiście bardziej niż fakt odświeżania z prędkością 10kl/s oczarowuje mnie samo oprogramowanie... Z tego co widzę bowiem jest ono o wiele bardziej zaawansowane od VideoFace'a.

KWF:

--- Cytat: retromaniak w 2022.09.23, 13:07:15 ---Jeżeli chodzi o ten digitizer to znalazłem gościa który pokazuje ten sprzęt w akcji... Może uda się chociaż wydedukować czy jest to sprzęt zbudowany w oparciu o tę samą zasadę czy inną. Link tutaj .

--- Koniec cytatu ---

Z tego filmiku niewiele można "wydedukować", ponieważ poza pokazaniem jego flaczków i odczytaniu oznaczeń na scalakach, nadal niewiele wiadomo. Można jedynie zobaczyć, że jest dekoder adresów (HC139), 8K pamięci RAM (6264), dwa liczniki (HC4040 i HC393), przerzutniki robiące raczej za zatrzask (HC374), bufor na szynie danych (HC244), przerzutniki (HC74), kilka bramek logicznych (HC00 i HC02) oraz analogowy komparator (LM319) plus elementy bierne.

retromaniak:
Można ewentualnie zrobić coś głupiego. Wziąć software od Rombo i spróbować odpalić z podłączonym VideoFace'em... Chyba nie wydarzy się nic niebezpiecznego...

KWF:

--- Cytat: retromaniak w 2022.09.23, 16:44:56 ---Można ewentualnie zrobić coś głupiego. Wziąć software od Rombo i spróbować odpalić z podłączonym VideoFace'em...

--- Koniec cytatu ---

Emmmm, tylko po co skoro one działają na innej zasadzie.i zapewne na innych portach.


--- Cytat: retromaniak w 2022.09.23, 16:44:56 ---Chyba nie wydarzy się nic niebezpiecznego...

--- Koniec cytatu ---

No poza urwaniem ręki, porażeniem prądem, wywaleniem korków w kamienicy, większych zagrożeń nie widzę :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej