Komputery z Z80 > TIMEX

(FDD3000) odzyskane z czeluści

(1/3) > >>

trojacek:
Ha, odgrzebałem w swoim starym mieszkaniu trochę papierów z epoki spectrumowo-timexowej :-)
W tym całkiem niezłej jakości schemat stacji FDD-3000. Jak będą chętni, to mogę zeskanować :).
Mam też podobnej jakości schemat "małej" stacji. Jak się okazało, można ją dość prosto sklonować, jest tylko jeden programowalny układ (GAL). Największym problemem byłoby zdobycie układów WD1770 i WD2123, no i budowa interfejsu...
Mam też schemat TC2048, ale jakość nie powala, kopia jest mocno zaszumiona, więc słabo czytelna. Chyba niewiele lepsza od tej na stronie Yarka.

Tygrys:
Chętni będą ;) np archiwum ZX czeka na to z upragnieniem ;-)

trojacek:
No to pójdzie do skanowania. Schematy są klejone z kilku arkuszy A4, dlatego muszę je skanować po kawałku i dopasowywać. Mam nadzieję, że komuś sie przyda :). Na schemacie FDD3000 jest sporo podpowiedzi, np. jak zrobić port równoległy (w miejsce dwóch szeregowych), jak diagnozować płytę oscyloskopem, opisy wszystkich złącz itp.

gorzyga:
Oj, porządny schemat Timexa 2048 by się przydał...

trojacek:
Z Timexem jest właśnie problem. Załączam próbkę tego, co ja mam - jak widać, kopia jest bardzo zaziarniona. Czytelność mojej kopii jest więc podobna, co na yarkowej stronie, a nawet gorsza lepsza. Jak widzę, yarkowa wersja ma dużo błędów - dziwne wartości elementów, a niektórych w ogóle brak.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej