Komputery z Z80 > TIMEX

FDD3000 + CP/M + Terminal

(1/8) > >>

PROTON:
W ramach ćwiczeń, planuję zrobić terminal do stacji dysków FDD3000.
Coś w rodzaju TT3000 z wyjściem VGA 1024x768 i ze złączem USB do podpięcia klawiatury PC i złączem do stacji.

Komunikacja ze stacją odbywa się za pośrednictwem 12 przewodów (6 wejściowych i 6 wyjściowych), tu nie przewiduję problemu. Problem mam taki, że nie mam opisu komunikacji, jakie komendy są wysyłane i odbierane. Czy ktoś z was ma taki opis?
Może trzeba dezassemblować kod TT3000? A może łatwiej będzie dezassemblować CP/M-a?

pear:
Można zacząć od kodu, który znajduje się w interfejsie M-397.
Najwięcej na ten temat wie trojacek.

silenter:

--- Cytat: PROTON w 2017.03.06, 15:03:05 ---Coś w rodzaju TT3000 z wyjściem VGA 1024x768 i ze złączem USB do podpięcia klawiatury PC i złączem do stacji.

--- Koniec cytatu ---
A jaki masz pomysł na realizację sprzętową?
Ja bym kombinował z atmega 328p stara klawiatura pecetowa ze złączem DIN (komunikacja serialowa)
to spokojnie wystarcza do obsługi VGA.

https://www.youtube.com/watch?v=mrRGosn48gw

Inna opcja to raspberry pi 0/w - wtedy byłoby jeszcze WiFi i Bluetooth

PROTON:
FPGA, robię na MAX10 ( płytka MAXimator ). Generator obrazu wymaga częstotliwości 65MHz, co w przypadku FPGA nie stanowi problemu.
Wieczorem wrzucę fotki tego co zrobiłem, może jakieś inne pomysły macie na FPGA?

silenter:

--- Cytat: PROTON w 2017.03.06, 15:46:11 ---FPGA, robię na MAX10 ( płytka MAXimator ).

--- Koniec cytatu ---
Dla mnie to za wysoko. Ja swoją edukację w tym względzie zakończyłem 25 lat temu na GAL/PAL :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej