Autor Wątek: Lost Party 2020  (Przeczytany 16689 razy)

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 2020.06.03, 21:39:55 »


Dawno nie pisałem, ale nie było pewnych lub bardzo prawdopodobnych informacji do przekazania. Zostało 5 tygodni do zlotu. Jak mawia Nietoperek, sytuacja jest dynamiczna.

Sprawa najważniejsza: zrobimy wszystko co będzie możliwe, legalne i rozsądne, aby zlot się odbył.  Jeżeli obostrzenia będą nadal stopniowo znoszone, a przynajmniej nie zaostrzone, to powinno się udać.

Jeśli będą jakieś zalecenia dotyczące imprez kulturalnych do których (pomimo pewnych incydentów) należy Lost Party, to będziemy się do nich stosować. Oznacza to, że gdyby impreza odbyła się jutro, to byłby nakaz noszenia maseczek w środku budynku a także na zewnątrz, jeśli dystans byłby mniejszy niż 2 metry (czyli, praktycznie zawsze). Nie wszystko da się zrobić w masce? No pewnie ale można kupić słomkę.

Nie bardzo wiadomo jak interpretować zalecenie o zajmowaniu co drugiego miejsca. Podczas koncertów lub kompotów można ustawić krzesła zachowując dystans, ale jak ustawić stoły? Jak za nim zasiąść?

Trudno powiedzieć ile osób będzie mogło wziąć udział z zlocie. Wg zaleceń na dziś połowa miejsc. Tylko nie bardzo wiadomo którą liczbę podzielić. W tej sali odbywały się najczęściej wesela na ok. 150 osób, a zdarzyły się i na 200. Gdybyśmy byli weselem, to mogłoby wejść 150 osób. Jacyś chętni do pomocy? ;)

Oczywiście nie możemy dopuścić do tego, aby ktoś kto przyjedzie na zlot, odbił się od drzwi i nie mógł wejść z powodu przekroczenia liczby uczestników. Trzeba będzie przemyśleć sygnalizowanie, że są jeszcze wolne miejsca bądź ich nie ma. Oczywiście będzie to aktualizowane na bieżąco.

Na ten moment wszyscy, którzy kupili bilety, którzy zostali zaproszeni, sponsorzy i team organizatorski się mieszczą. Jeśli poluzowane zostaną obostrzenia to będę o tym informował. Pierwszeństwo mają osoby z biletem wspierającym wg kolejności ich zakupu. Dlatego proszę o informację od osób wspierających jak wygląda ich szansa na przyjazd (ale taka szczera). Jeżeli chcecie kupić wspierający teraz, to także napiszcie mi: "przyjadę, jeśli będzie można" bądź "tylko wspieram, na pewno nie dotrę". Biletów zwykłych nie można już kupować. Jeśli będą zniesione ograniczenia w liczebności imprezy, to będą dostępne na miejscu.

Przemyślcie uczestnictwo swoich rodzin z zlocie. Jest pomysł jak nie wliczać członków rodzin do liczby uczestników, ale to tylko trochę nam pomoże.

Aha, zlotowa niedziela będzie najprawdopodobniej dniem głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Komisja będzie w szkole. Na ten moment jeszcze nie wiem jak to się przełoży na możliwość nocowania w sleepie w sali gimnastycznej (zwłaszcza z soboty na niedzielę).

Jeśli ktoś już wie, że nie będzie mógł przyjechać na zlot, to proszę o informację, czy chce przepisać bilet na 2021 rok czy zwrot na konto. Nie będę robił problemów (będę wdzięczny za odesłanie paragonu). Dotyczy to biletów pełnych. Wspierające zachowują ważność, ponieważ nie zawierają w sobie wstępu osobistego.

A na koniec: nie martwcie się na zapas i sprawami, na które nie macie wpływu. Nie ryzykujcie, nie dajcie się wirusowi, bądźcie zdrowi!

Pamiętajcie, że grafiki, muzaki czy dema nie napiszą się same. Umówmy się, że ekipa organizatorska będzie pracować nad tym, żeby zlot się odbył, a Wy zapełnicie kompoty pracami. Sprzeciwu nie widzę. Przeszło przez aklamację :)

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 2020.06.06, 15:25:26 »
Zła wiadomość: nie będziemy mieli sleepa w sali gimnastycznej z soboty na niedzielę, ze względu na 2 turę wyborów prezydenckich. Komisja będzie w szkole.

Zastanawiam się, czy w takim wypadku ma sens branie sali na pozostałe dwa dni, jeśli i tak potrzebny będzie nocleg w normalnym miejscu. Spać na party place na pewno nie będzie można :(

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 2020.06.18, 21:08:50 »
Na ten moment nie wiemy ile osób będzie mogło wejść -> do odwołania nie ma sprzedaży biletów na pobyt na miejscu. Może się zdarzyć, że więcej osób niż te, które kupiły bilety do tej pory NIE BĘDZIE MOGŁO WEJŚĆ, a więc nie będzie sprzedaży na miejscu :(

Jeżeli okaże się, że możemy wpuścić jeszcze jakaś nieduża DODATKOWA grupa uczestników, to PIERWSZEŃSTWO w wejściu mają osoby, które MAJĄ BILETY WSPIERAJĄCE.

Oczywiście nie będziemy tego weryfikować przy drzwiach, tylko wcześniej poinformuję ile mamy wakatów i osoby wspierające będą mogły się zadeklarować, że przyjadą. Jeżeli możesz zaryzykować, że będziesz mógł skorzystać TYLKO ONLINE, rozważ zakup biletu wspierającego.

To wersja pesymistyczna i liczę, że to wszystko zostanie zniesione i każdy będzie mógł przyjechać, kupić bilet na miejscu i będzie jak rok temu, czyli chyba całkiem nieźle.

Ale żeby była jasność. Jeśli ktoś mnie pyta czy radzę zarezerwować sobie urlop w czasie zlotu, to stanowczo odpowiadam, że tak. Zrobimy wszystko co rozsądne, aby zlot się odbył i aby wszyscy chętni mogli przyjechać. Staramy się po prostu być odpowiedzialni.

Aha, osoby, które przyjadą z zaświadczeniem do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich otrzymają mały gadżet. Taka promocja obywatelskiej postawy. Komisja jest tuż obok.

Dobra, a jak tam prace? Bo ja już wiem, że każda praca, która znajdzie się w kompotach zostanie nagrodzona fajnym, zlotowym drobiazgiem (prace koderskie kilkoma, żeby autorzy mogli się jakoś podzielić). Jestem przygotowany na sporo prac, ale jeśli planujecie jakieś niewyobrażalne ilości, to mnie ostrzeżcie, żeby się zaopatrzył :)

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 2020.06.25, 01:28:14 »


Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nastąpi spadek liczby uczestników. Koszty jednak z tego powodu się nie zmniejszą.

Jeżeli ktoś chciałby dodatkowo wesprzeć imprezę (bez względu na to czy się wybiera, czy nie), to przypominam o możliwości zakupu koszulki. Od paru dni jest możliwe zamawianie także czarnych bluz z długim rękawem, idealnych na jesień czy zimę.

Ceny:
- koszulka: 60 zł
- bluza: 99 zł
- bluza z kapturem: 109 zł

Można zamawiać z wysyłką (jednorazowo +15 zł) lub odebrać na zlocie.

Aby mieć pewność, że towar na pewno dotrze przed imprezą, zamówienia zostaną zamknięte 28 czerwca.

Zamawiamy tradycyjnie tutaj: https://www.lostparty.pl/2020/gadgets

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 2020.06.28, 15:45:44 »
Nie ujawniając szczegółów mogę powiedzieć, że szansa na zlot mocno wzrosła. Myślę, że na ten moment mogę określić ją na 80%.

Pamiętajcie, że każda praca na compo będzie nagrodzona, więc do roboty :)

Ostatnie godziny na zakup koszulki i bluz!

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 2020.06.29, 14:32:38 »
Wszystkie osoby, które do tej pory kupiły bilety wspierające/online i chciały mieć pierwszeństwo gdyby się otworzyła lista informuję, że udało się: MACIE MIEJSCE, PRZYJEŻDŻAJCIE!

Dodatkowo mamy jeszcze 30 dodatkowych miejsc na ten moment. Jaka jest procedura? Kupcie bilety wspierające. Dopłata do pełnego biletu już na miejscu.

Pomyślcie nad noclegami. Mamy jeszcze miejsca w pokojach 4-osobowych.

Przypominam, że dzisiaj finalizujemy zamówienie na koszulki. Ostatnia szansa. Polecam także bluzy - idealne na jesień i zimę. Sam kupuję sobie drugą z kapturem :)

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 2020.07.01, 13:41:21 »
Do zlotu został nieco ponad tydzień.

Przypominam i informuję o sprawach dotyczących obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną:
1. W sali głównej NOSIMY maseczki. Na zewnątrz: na tarasie, na ławkach za strażnicą, w namiocie grillowym, w restauracjach - nie ma obowiązku pod warunkiem zachowania dystansu.
2. Zgodnie z prawem mam obowiązek zebrać parę informacji od Was:
- oświadczenie, że wg Waszej wiedzy nie jesteście nosicielami wirusa, nie jesteście na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym - wystarczy mi Wasz podpis pod tym,
- dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu) - te dane mam obowiązek przekazać służbom sanitarnym w wypadku potwierdzenia, że osoba zarażona była zlocie.

Oba dokumenty będę przechowywał 14 dni od zakończenia imprezy. Potem zostaną zniszczone (prześlę Wam filmik ze spalenia ;)).

Nie będzie w tym roku samoobsługowego bufetu w takiej formie jak poprzednio, czyli czajnik, darmowa kawa, herbata itp. Zgodnie z prawem musiałbym do niego przydzielić na stałe osobę, która by się tylko tym zajmowała. Ale nie martwcie się. Będzie do tego dostęp, tylko po prostu trzeba będzie podejść do mnie i ja to obsłużę. Nie będzie jednorazowych kubeczków, talerzyków itp. Bardzo proszę, abyście sztućce (grill będzie!), kubki zabrali z domu. Jeśli macie papierowe tacki to też zachęcam do zaopatrzenia się.

Niestety, dochodzą do mnie słuchy, że część osób planuje celowo uchylać się od obowiązku noszenia maseczki. Bardzo proszę o zaniechanie takich pomysłów. Wiem, że to nie uchroni na 100% od zarażenia, ale wolę zwiększać w taki sposób bezpieczeństwo niż nie robić nic.

Jesteśmy w różnych sytuacjach. Część mieszka sama lub z kimś w podobnym wieku i raczej zarażenie powinniśmy w miarę bezproblemowo przeżyć. Ale część mieszka lub ma częsty kontakt z osobami starszymi i/lub schorowanymi. I w razie czego sytuacja będzie poważna, z możliwą śmiercią tej osoby. Ja naprawdę nie chcę mieć na sumieniu takiej sytuacji nawet w daleko pośredni sposób. Wierzę, że Wy też nie. Myślicie, że jak komuś zejdzie ktoś z rodziny, to będzie jak by nic się nie stało dalej jeździł na zloty? Co mu powiecie? Że przykro, że to było niechcący? Że było tak niewygodnie nosić tę maseczkę?

W Polsce od marca żadnego zlotu raczej nie było. Odbyła się chyba tylko PLatariada w Czechach. Kolejne imprezy są odwoływane lub przenoszone do sieci. Sytuacja nie jest normalna więc i nasz zlot nie będzie do końca normalny. Cieszmy się, że mamy szansę się spotkać.
« Ostatnia zmiana: 2020.07.01, 14:13:20 wysłana przez Vasco »

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 2020.07.02, 16:46:22 »
Zostało dokładnie 9 dni na przesyłanie gotowych prac na konkursy. 9 dni to sporo aby doszlifować swój diament. 9 dni to także sporo, jeśli chcesz dopiero zacząć. Są wakacje, mamy więcej czasu. Może warto spróbować swych sił?

Przypominam, że prace nadsyłamy do 11 lipca 2020 r. do godz. 12:00 na [email protected].

Każda praca zostanie nagrodzona drobnym gadżetem, a zwycięzcy otrzymają cenne nagrody!

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #23 dnia: 2020.07.03, 09:54:08 »


Pozostał już niecały tydzień do zlotu. Prasujcie krawaty! ;)

Na zlocie będą imienne identyfikatory. Koniecznie sprawdźcie pod adresem https://www.lostparty.pl/2020/visitors, czy Wasza ksywa/grupa/platforma jest wpisana prawidłowo. Osoby, które są zapisane na liście w formie imię i inicjał nazwiska otrzymają identyfikatory z pustym miejscem na samodzielne wpisanie flamastrem. Jeżeli wpis na stronie nie będzie poprawiony do niedzieli, to interweniujcie.

Osoby, które planują przyjazd z rodziną i chciałyby, aby cała ekipa miała identyfikatory indywidualne, także proszone są, aby poinformowali mnie o tym jakie imiona/ksywy mają być umieszczone na plakietkach oraz czy na rodzinnych także oznaczyć platformę.

Proszę o maila/priva/messengera (może być i poniżej) w formacie: główny uczestnik + członkowie rodziny, w nawiasach platforma np.:

VIPScenowiec (Atari)
- Jagna (Amstrad)
- Jurek (Commodore)
- Julka (Spectrum)
- Jonek

Oczywiście indywidualne identyfikatory dotyczą tylko osób, które mają bilet (lub zakupią wspierający, aby dopłacić różnicę na miejscu). Przypominam: na całą rodzinę kupujemy 1 bilet!

Termin: niedziela, 5 lipca 2020!

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #24 dnia: 2020.07.05, 22:36:36 »


Mimo mi poinformować, że specjalnym gościem Lost Party 2020 będzie Roland Pantoła. Autor legendarnych gier na małe Atari i Commodore 64: A.D.2044 (tylko XL/XE), Klątwa czy Władcy Ciemności, które zaprogramował w języku Forth.

Po zmianie platformy kontynuował karierę w gamedevie tworząc wersję na PC: A.D.2044 (chyba pierwsza polska gra wydana CD-ROMie) a także takie gry jak Reah oraz serię Schizm (pierwsza polska gra na DVD, obecnie trwają pracę nad trzecią częścią).

Spotkanie z Rolandem Pantołą jest zaplanowane na sobotni wieczór. Będzie możliwe zadawanie pytań, zdobycie autografu. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Vasco

  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #25 dnia: 2020.07.08, 14:03:04 »


Party timeline:

czwartek, 9 lipca:
15:00 - otwieramy drzwi (jeśli ktoś zapuka wcześniej, to nie będziemy drobiazgowi...)

piątek, 10 lipca:
21:00 - grill

sobota, 11 lipca:
12:00 - deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
17:00 - wjazd tortu
18:00 - spotkanie z Rolandem Pantołą
20:00 - compos
22:00? - grill
00:00? - koniec głosowania

niedziela, 12 lipca:
10:00 - ogłoszenie wyników

Niestety, nie odbędą się zaplanowane na tę edycję 2 koncerty. Artyści obiecali, że zagrają w przyszłym roku.

W tym roku prace na compo zostaną upublicznione nie tak jak rok temu w momencie rozpoczęcia konkursów, tylko bezpośrednio po ich zakończeniu. Same konkursy prawie na pewno (jeśli nam coś nie padnie) będą transmitowane przez Internet dla uczestników wspierających.

Głosować będzie można jeszcze co najmniej godzinę po zakończeniu konkursów, aby osoby nie oglądające transmisji mogły sobie na spokojnie obejrzeć wszystkie prace lub obejrzeć je ponownie. Jeśli prac będzie dużo, to wydłużymy czas głosowania - oczywiście podamy wtedy ostateczny termin.

Krótkie przypomnienie o najważniejszych sprawach.

Zabieramy ze sobą na imprezę:
- maseczki/przyłbicę,
- sztućce i kubek - nie będziemy mieli dostępu do kuchni i nie będą dostępne jednorazowe,
- dokumenty, aby się zameldować w pensjonacie.

Nie zabieramy:
- śpiwora i materaca - nie przydadzą się, ponieważ nie mamy sali do spania,
- herbaty i kawy - będą na miejscu,
- papierowego talerza do konsumpcji tortu i dań grillowych, będą na miejscu.

foto: Krupkaj

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #26 dnia: 2020.07.08, 18:01:59 »
Mnie na party nie będzie, ale życzę powodzenia, frekwencji oraz prodek ;-)

sachy

  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Miejsce pobytu:
    Earth, Solar System
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #27 dnia: 2020.07.09, 22:31:53 »
Wybieramy się z Gdańska, Johny, MCH i ja. Będziemy na miejscu ok 19j. Ktoś ze Spectrumowców dołącza?

Pozdro.

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #28 dnia: 2020.07.09, 23:38:26 »
Jak nic nie przeszkodzi to wpadnę w sobotę po południu
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

sachy

  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Miejsce pobytu:
    Earth, Solar System
Odp: Lost Party 2020
« Odpowiedź #29 dnia: 2020.07.10, 08:30:48 »
Super, prawdopodobnie będę siedział gdzieś z mocno oklejonym laptopem i coś dłubał, może mnie odnajdziesz. Do zobaczenia :)