Autor Wątek: Ciekawy Amstrad  (Przeczytany 6707 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Ciekawy Amstrad
« Odpowiedź #30 dnia: 2019.01.20, 02:25:38 »
Hejka.

Odpalilem dzisiaj kilka tych Amstradow PPC. Dowiedzialem sie tylko dwoch rzeczy, ktorych nie wiedzialem o tych maszynach wczesniej.

1. One dzialaja na 12V i potrzebuja okolo 2A, takze mozna takiego spokojnie podpiac do zapalniczki w samochodzie.
2. Ekran jest wolniejszy niz myslalem i nie ma podswietlania. 

Wiem, ze drugi punkt w tamtych czasach to jak  "jak to nie wiedziales" ale z przyzwyczajenia do nowszysch laptopow i tabletow takie male drobnostki po prostu umykaja z pamieci :)

Poza tym ten komputer jest fascynujacy jak snieg w kwietniu. Odlozylem i nie bede do nich wracal.

Spedzilem troche wiecej czasu z innym Amstradem, ktorego zauwazylem wczesniej i napomknalem o nim we wczesniejszych postach.

Poza tym, ze odpalilem go, zeby zobaczyc co sie stanie, wczesniej zajzalem do srodka i znalazlem w sumie 386 z karta SEGA, gdzie SEGA to nie SEGA tylko AMSTRAD na licencji SEGA. Czyli na plytce oprocz drobnicy pojawily sie trzy ciekawe kostki:
1. Zilog Z80
2. Cos , co wyglada jak Motorolka 68000
3. SEGA, czli taki duzy pajeczak przysmarkany do plytki, ktory reprezentuje wlasciwie cala konsole.

Nie mialem na tyle czasu, zeby to wyjac z komputera i porobic zdjecia, ale z czasem co sie odwlecze ....

Jak widac na zalaczonym obrazku udalo mi sie odpalic tego kompa w postaci PC.
Zeby go uruchomic jako SEGA bede musial pokombinowac, zeby wyciagnac odpowiednie sygnaly na SCART, bo nie mam pod reka zadnego monitora VGA typu multisync takiego, coby przyjal pion w 15khz.

Tak czy inaczej mam maszyne, klawiature, myszke i jeden kontroler. Czego mi brakuje do kompletu to monitora i Jysticka, ktory byl podobno robiony w tym samym kolorze i z tym samym "super" logo, coby pasowal do reszty.

Przy nastepnej okazji dam znac co dalej.

Pozdr.

PS. Wiem, ze to jest forum Speccy a ja tu wyskakuje z jakimis nietypowymi Amstradami. Jesli komus to przeszkadza, lub jesli robie zbyt duzego offtopa, to prosze o jakis znak, bo dzisiaj tez w rece wpadl mi Commodore SX-64 (wlasciwie trzy), ale te potrzebuja troche wiecej milosci niz odsniezenie z kurzu i troche spirytusu/WD40. Jesli przesadzam z offtopem to dajcie znac.

Pozdr.


« Ostatnia zmiana: 2019.01.20, 03:04:34 wysłana przez sajmosia »

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Ciekawy Amstrad
« Odpowiedź #31 dnia: 2019.01.20, 10:08:14 »
Pisz, pisz i dawaj zdjęcia :)
Fajnie się czyta, pooglądać warto.
Najwyżej admin przeniesie do działu "RÓŻNOŚCI".
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Ciekawy Amstrad
« Odpowiedź #32 dnia: 2019.01.20, 13:52:08 »
Luzik.
Spodobał mi się ten PPC. Znalazłem zdjęcia jak ktoś wspomniał o płytach.
Z zaciekawieniem przeczytałem kilka szczegółów i dzięki Tobie już wiem że poza wyglądem nie ma (na dziś) nic więcej.
Chętnie poczytam i o innych. W tytule wątku jest "Amstrad", więc chyba wielkiego offtopa nie robisz...