ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Obudowy do Speccy 2010

(1/2) > >>

gorzyga:
Cześć. Jako że oswoiłem się już nieco z nowym nabytkiem, zacząłem myśleć o obudowie dla niego. Dziś nieco łaziłem po Wolumenie, ale nic ciekawego nie znalazłem. Ma ktoś jakiś pomysł w tym temacie?

Z tego co przymierzałem, całkiem fajnie pasuje obudowa od tunera DVBT Ferguson Ariva T65 - tylko trzeba upolować uszkodzoną sztukę. Ewentualnie można próbować upchnąć płytkę w gotowej obudowie Z-28 ( http://allegro.pl/obudowa-plastikowa-z-28-143x119x32mm-czarna-i3215868971.html ). Jak ktoś ma jakieś inne koncepcje, to proszę o informacje.

Tygrys:
Mam właśnie taką obudowę Z-28. Otwory na śruby niedokładnie pasują do płytki, jest przesunięcie o kilka milimetrów. Wygląda na to że wystarczy zrobić otworzy na górnej części obudowy. Póki co nie podchodzę do tematu.

zaxon:
ano to problem, z kupnych tylko Z 28  ,brzydka jak noc ;) No i reczne ciecie. Leza mi dwie i czekaja az dostane weny na obrobke skrawaniem. Maszczyk moze zrobic dowolna obudowe i ja powycinac  ale naklad to chyba minimum 500 albo i wiecej sztuk. Katalog Farnella przejrzalem,  tez akurat gotowych o zblizonych wymiarach nie ma.

gorzyga:
Do mnie Z-28 już jedzie, powycinam otwory byle jak, a potem dobiorę obudowę od jakiegoś uszkodzonego routera lub tunera sat/dvbt, coś się wykombinuje. Ważne, żeby płytka była w miarę bezpieczna.

gorzyga:
Wyrzeźbiłem nożykiem otwory w Z-28, użyłem trochę kleju na gorąco i w sumie nie jest źle - znając życie, pewnie już do końca swoich dni Speccy zostanie w tej obudowie  ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej