ZX Spectrum > SOFTWARE

firmware dla DivIDE

(1/5) > >>

Tewenin:
Pewnie dlatego, że divide nie czyta TZX... (przepraszam za wejście w dyskusję)

Tygrys:
To nie DivIDE tylko FATWare -- najpopularniejsze firmware.

Tewenin:

--- Cytat: Tygrys w 2011.11.25, 08:34:05 ---To nie DivIDE tylko FATWare -- najpopularniejsze firmware.

--- Koniec cytatu ---

Piszę o zwykłym divide (bez przeróbek pamięci), a nie o divide plus.  Zarówno ESXDOS jak i fatware obsługują TAP i zrzuty, natomiast Residos ma wsparcie dla TZX, ale tylko ze standardowymi loaderami (chyba, że się coś ostatnio zmieniło?)

Tygrys:

--- Cytat: Tewenin w 2011.11.25, 08:56:23 ---
--- Cytat: Tygrys w 2011.11.25, 08:34:05 ---To nie DivIDE tylko FATWare -- najpopularniejsze firmware.

--- Koniec cytatu ---

Piszę o zwykłym divide (bez przeróbek pamięci), a nie o divide plus.  Zarówno ESXDOS jak i fatware obsługują TAP i zrzuty, natomiast Residos ma wsparcie dla TZX, ale tylko ze standardowymi loaderami (chyba, że się coś ostatnio zmieniło?)

--- Koniec cytatu ---

Wciąż jest mowa o FIRMWARE a nie rodzaju divide. Natomiast ResiDOS działa na standardowym divide po dołożeniu do niego dodatkowej pamięci (rozszeżenie zrobione przez Velesoft).

Tewenin:
Tak, tylko że firmware związany jest z wersją sprzętu (chodzi mi o tą zwykłą wersję - najpopularniejszą, divide plus jest mniej na rynku) na którym może być użyty. Przecież dałem do zrozumienia w poprzednim poście, że możliwe jest rozrzerzenie pamięci zwykłego divide. Osobną kwestią jest ile osób, które kupiło "gotowe" divide do wczytywania gier i dem będzie je przerabiać aby pracowało z residosem. Z mojej strony EOT, bo zaczna się (fakt, sam zapoczątkowałem) śmiecenie...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej