ZX Spectrum > SOFTWARE

ESXDOS - pytania nowego użytkownika

<< < (3/5) > >>

popocop:
Mam jeszcze jedno pytanie: czy w ESXDOSie można stosować wieloznaczniki (wildcards)?

Tfardy/RKLE Team:

--- Cytat: popocop w 2015.07.31, 12:25:19 ---Na przykład "Invasion of Zombie Monsters", "Retroinvaders".

--- Koniec cytatu ---

Lotus nie wykrywa, że jest odpalony na 128 i działa bez muzyki :( Nie ma żadnej możliwości, żeby wymusić wykrycie 128 ?
Kurcze, bawię się w ten weekend esx-dosem i poza odczytem trd nie widzę przewagi nad Fatware, a są problemy z działaniem gier na 128 i brak obsługi długich nazw....

popocop:
Jakiś czas temu przypadkiem udało mi się uzyskać menu 128 pod ESXDOSem. Podczas gry w "King's Valley" wcisnąłem NMI, a potem zresetowałem komputer wciskając R. Po tym zabiegu gry, które wymagają ładowania w trybie 128 chodzą prawidłowo.

Możesz też spróbować załadować "Lotusa" pod emulatorem w trybie 128, zrobić snapshot i przegrać go na Spectrum.

Tfardy/RKLE Team:
W sumie to problem rozwiązałem nagrywając firmware selector :
http://velesoft.speccy.cz/zx/divide/systems/esxdos/esxdos073-firmware-selector01.zip, dzięki czemu poza esxdosem mam do wyboru kilka wersji fatware .

Rogal:
Mimo ostrzeżenia że w tym wątku nie pisano już 120 dni, rozważyłem że napisze nowy wątek :):)
Czy jest możliwość pod ESXDOS pisanie w basic 128 ? Tak żeby polecenia basic wpisywać a nie żeby np. po wciśnięciu "J" pojawiało się LOAD.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej