ZX Spectrum > EMULATORY

Gamebase compilations

<< < (3/31) > >>

dax:
Chcecie zebym wrzucal wszystkie kompilacje typu Gamebase, czy tylko  "gumiaczane" ?
Bo forum poswiecone jest ZX Spectrum, ZX 81 i podobnym, ale widze, ze sporo ludzi tutaj ma rowniez inne komputery retro i pewno czuje klimat.

Abrimaal:
Mnie interesują wszelkie systemy na których można pograć, pooglądać dema czy posłuchać muzyki.
Chyba Atari 2600 to minimum.

dax:
Aktualizacja instrukcji:

--- Cytuj ---Gamebase to w duzym uproszczeniu silnik do uruchamiania systemow komputerowych, konsolowych, arcade, itp.
Do prawidlowego dzialania musza byc wykonane nastepujace kroki:

0. Instalacja silnika, tj. "_gamebase-setup-v1.3-full.exe" (na potrzeby rejestracji plikow OCX w systemie)

1. Skopiowanie modulu z systemem, ktorego chcesz uzywac/grac do katalogu, w ktorym zainstalowales "_gamebase-setup-v1.3-full.exe"

2. Moja wersja wymaga aby calosc znajdowala sie w folderze E:\GAMEBASE (mam do tego kilka powodow).
Nalezy wiec zainstalowac "_gamebase-setup-v1.3-full.exe" w E:\GAMEBASE, a nastepnie dorzucac do niego poszczegolne systemy.
Jesli nie chcesz uzywac lokalizacji E:\GAMEBASE, przed uruchomieniem "Gamebase.exe" zmodyfikuj sciezki w plikach konfiguracyjnych - znajduja sie w folderze "_scripts".

3. Plik "_Configuration.bat" to tzw. "automatyczny konfigurator systemow". Powoduje on skonfigurowanie wszystkich emulatorow oraz zmiane trybu wyswietlania dla wszystkich platform (w oknie/na pelnym ekranie). Zadziala to w pelni, jesli uzywasz sciezki E:\GAMEBASE. Jesli nie - najpierw wykonaj to, co punkcie 2.

4. Uruchom "Gamebase.exe" z folderu, do ktorego skopiowales i wybierz platforme, w ktora chcesz grac.

5. Nie zmieniaj nic w strukturze katalogow i plikow!

6. Wybierz gre przez dwuklik i... graj
--- Koniec cytatu ---

Instalator Gamebase, konfiguracje i skrypt automatyzujacy:

--- Kod: ---http://www.mediafire.com/?o4vi5zputm3mmay
--- Koniec kodu ---


Atari 2600 bedzie jutro

Abrimaal:
Dwa ważne pytania zanim zdecyduję się na instalację:

1. Czy Gamebase zawiera też gry i emulatory?
2. Ja mam wszystkie gry i emu na dysku D:, gdybym zainstalował Gamebase na E:, to czy da się z nich korzystać?

dax:
1. Samo Gamebase to tylko "engine", bez gier, screenow, itd. Do niego dopiero dorzucasz poszczegolne systemy, jako oddzielne podkatalogi (jak np. wrzucone przeze mnie ZX Spectrum i ZX-81), ktore on automatycznie rozpoznaje i uruchamia. Kompilacje, ktore wrzucam sa w pelni zautomatyzowane, skonfigurowane i zoptymalizowane pod katem maksymalnego komfortu uzywania (stad sugestia do E:\GAMEBASE, albo modyfikacja plikow konfiguracyjnych w kat. _SCRIPTS), bez tego bedzie duzo pier.dole.nia :)

2. Gamebase nie weryfikuje gier tak, jak MAME romy, ale jednak roboty przy dorzucaniu wlasnych gier nieco bedzie, bo w GB nie stosuje sie nomenklatury TOSEC, NOINTRO. Wszystko sie da, tylko czy warto tracic czas ? Odpowiedz sobie na to sam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej