Komputery z Z80 > MSX

JFF - komputer w standardzie MSX1

<< < (3/10) > >>

KWF:
@skoti: podoba mi się pomysł minimalistycznego MSXa oraz jego wykonanie. Nawet z tym NTSC mógłbym się pogodzić. Gratulacje.

skoti:
Klawiatura omegi na przełącznikach cherry jest mega wygodna. Niestety koszt jej zbudowania jest już nie fajny. Poszukuję tańszego rozwiązania.
Musi się dać tego sensownie używać więc raczej microswitche odpadają. Jakieś pomysły?

W międzyczasie zobaczę co da się wycisnąć z tego projektu https://github.com/Danjovic/MSX/tree/master/EXPS2

perinoid:
Robisz tak:
1. Szukasz uszkodzonej klawiatury na Cherry. Albo dwóch.
2. Rozlutowujesz ją lub wyciągasz przełączniki.
3. Zasadzasz na klawiaturze Omegi.
4. Cieszysz się świetną klawiaturą.
Ja dokładnie tak zrobiłem, koszt pozyskania klawiatury - 0 zł i wdzięczność siostry bo dostałem dwie od siostrzeńca (nastolatek, zdążył je rozwalić grając i przelewając na nie swoje młodzieńcze frustracje) i teraz nie gromadzą kurzu w jego pokoju  ;D Jedyne za co musiałem zapłacić to za stabilizator do spacji i pozostałych dużych klawiszy bo te z tych klawiatur nie pasowały do Omegi. Ale wciąż mam pudełko przełączników do innego projektu. I świetną klawiaturę w Omedze.

Polecam.

Maryjan:
Swego czasu takie klawiatury były w Biedronce.
Ludzie pokupowali, po pewnym czasie kilka klawiszy zaczęło się przycinać i poszły do kosza.
Mnie udało się przechwycić kilka sztuk i odzyskać te działające.

Bo żeby teraz kupować, to... no niestety, koszty, koszty.

skoti:
Jeszcze kilka fotek jak to wygląda finalnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej