Komputery z Z80 > AMSTRAD

Amstrad 6128 i joystick.

(1/6) > >>

Damianx:
Czy w amstradach joy jest obsługiwany przez układ Ay ?

Mój ma taką przypadłość że po uruchomieniu od razu wywala 7yntax error i leca strzałeczki w lewo jakby joy był cały czas wychylony w lewą stronę.
Po ingerencji albo z klawiatury bądz joya wszystko staje .

Czy to oznacza wymiane układu czy może jakies inne sugestie ?

chyba że do cpc sa inne joye niż te z amigi czy atari ?
bo kiedyś były na joyach przełączniki ale nie wiem czy dla cpc oddzielnie,choć cpcwiki podaje że jednak sie różnią ale nie istotnie.

Gryzor:
Ja widze przelacznik atari/cpc, wiec amstrad musi miec cos pomieszane jak w SJS na ZX.

Damianx:
ten przełącznik był tylko chyba do autofire.

trojacek:
http://www.cpcwiki.eu/index.php/Joystick

ZbyniuR:
W cpc joystick, klawiatura, magnetofon i port drukarki obsługuje ten sam duży scalak, który jest na prawo od złącza klawiatury, poniżej AY3.

Wszystkie zwyczajne Atarosko/Comodorosko/Amigoskie Joysticki działają z Amstradem, jedynie autofire nie działa bo to potrzebuje +5V a w gnieździe joya w CPC nie ma go na żadnym pinie. Jego włączenie sprawia że przyciski fire nie działają. Ja w swoim miałem przerobione tak by przełączenie autofire stykało fire bez potrzeby jego trzymania. :)

Weź ty lepiej sprawdź ten joystick na innym kompie czy chodzi normalnie, albo inny joy do cpc podłącz, a lutownicę trzymaj z dala od cpc bo jak coś nie jest popsute to nie należy tego naprawiać! :D Raczej ten styk kierunku masz zwarty w joyu, a to że po wciśnięciu innego klawisza przestają "lecieć" strzałeczki nie znaczy że ten styk się rozwarł.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej