Autor Wątek: Party Spectrumowe w Polsce?  (Przeczytany 15542 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Party Spectrumowe w Polsce?
« dnia: 2013.05.06, 17:52:51 »
Pytanie, jest sens coś takiego robić i kto byłby chętny?

Możliwości mamy następujące:
- nie robić nic, bo nikt nie ma czasu na nic (delikatnie mówiąc)

- przyłączyć się do WAP-NIAKa jak rok temu

- zrobić swoje party

- zrobić luźny zlot z ewentualnymi konkursami w któryś weekend (wakacyjny?), nad jeziorkiem, w górach, z rodzinami (większe szanse na przybycie)

- inna propozycja.

Jakie są wasze opinie?

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.05.06, 18:56:45 »
Jestem ze speccy.pl od niedawna. Jak na moje, to jeszcze troche za wcześnie i chyba za mało aktywnych osób na coś większego typowo dla Spectrum.
Jest opcja spotkania się na jakimś większym spektrumowym party poza granicami Polski... (bywacie? na których?)
Opcja z rodzinami ok, ale wtedy nie byłoby czasu przysiąść przy sprzęcie...
Było wogóle kiedykolwiek spectrumowe party w PL ?
« Ostatnia zmiana: 2013.05.06, 19:22:20 wysłana przez sect0r »
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.05.06, 19:38:41 »
Chyba najlepiej przypiąć się do jakiegoś RiverWash'a, ew. Wap-Niak (choć mnie bardziej interesują dema niż gry).
A najlepiej to może nie tyle polskie co słowackie Forever! Multiplatformowe (8bit), kupa ludzi etc.
Znając życie to na polskie party wystawione zostaną 3 obrazki, 2 muzyczki i jedno demo :p

Opcja z rodzinami... Cóż, spotkać się spotkamy, ale nic nie wyniesiemy z takiego spotkania oprócz nerwów związanych z niańczeniem pań (bo mi się nudzi) i dzieci, zamiast spędzania czasu na tym czemu ma to służyć. O ile my znajdziemy wspólny język, tak nasze Panie musiałyby zajmować się dzieciakami i niekoniecznie znajdą wspólny temat. Półśrodek, w dodatku kosztowny (często wymagany wyższy standard) i niewiele wnoszący (ogólne rozproszenie). Lepiej przetłumaczyć kobicie, że to po prostu nie wypali i więcej męczarni z tego będą miały niż wypoczynku, a jak puści na te dwa dni to się nic nie stanie.

Najsensowniejszy byłby chyba luźny zlot/meeting, gdzie można porozmawiać, nabyć doświadczeń, obgadać pomysły etc. Skupić się na jakimś planie działania, obmyślić temat/scenariusz dema, pokazać posiadane materiały do wykorzystania, wychylić niejednego browca :D Takie spotkania przede wszystkim bardzo motywują i przynoszą kupę fajnych wspomnień.

Co do tego czy odbyło się spectrumowe polskie party. W 1999r zorganizowaliśmy w Lubaniu ZX Party, które ostatecznie było właśnie takim meetingiem, spotkaniem wielu (wtedy było ich mniej niż teraz) ludzi zainteresowanych Spectrum. Rok później we Wrocławiu Will zorganizował ZX Party 2, które ściągnęło niebywale dużo osób z zagranicy (Polska niestety nie dopisała). Nie były to jednak "takie" party o jakie nam chodzi. Raczej zloty.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.05.06, 22:34:59 »
Tego Wapniaka to sobie większość ludzi (z różnych platform) chyba chwaliła. Ja byłem po raz pierwszy w życiu na takiej imprezie i bawiłem się dobrze.

A tak spotkać się w cztery osoby to trochę smutno ;)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #4 dnia: 2013.05.06, 22:43:19 »
Wòdz ma opcję wysłania maila/pw do wszystkich zarejestrowanych :-)
Fajnie jakby to była przynajmniej 2 dniowa  impreza.

Tak się zastanawiam, licznik wyświetleń tematu wskazuje ok.70 odwiedzin, a postów jak kot napłakał. Chyba boją się, że spadnie na Nich brzemie organizacji...
« Ostatnia zmiana: 2013.05.07, 09:11:37 wysłana przez sect0r »
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #5 dnia: 2013.05.07, 10:12:35 »
A co tu pisac - ze nie masz co robic i pasuje kazdy weekend ?
Ja jak wyrwe sie na pare godzin na PixelHeaven to bedzie dla mnie party :-)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #6 dnia: 2013.05.07, 10:26:38 »
Autorowi chodziło chyba o sprawdzenie zainteresowania tematem, a jak nikt nie odpisuje, wniosek prosty - zainteresowania niema...
@Gryzor - jeśli myślisz że przy żonie i dwójce dzieciaków są jakieś wolne weekendy to się grubo mylisz ;( , dodatkowo nie mieszkam w PL i spotkanie się z innymi fanami ZX'a jest jak na razie dla mnie bardzo odległym marzeniem.
« Ostatnia zmiana: 2013.05.07, 10:29:27 wysłana przez sect0r »
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #7 dnia: 2013.05.07, 11:04:14 »
Wątek jest próba określenia zainteresowania tematem, ale jak sect0r zauważył, jest póki co nikłe.

@Pyza: jesteś wielkim optymistą jeżeli chodzi o ilość prac ;) Poza tym masz racje z wyjazdem rodzinnym.

Pomijam pytanie od osoby, chcącej wyładować na mnie swoją niemoc....

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1261
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #8 dnia: 2013.05.07, 12:31:05 »
Jestem za zlotem nad jeziorkiem.
Raczej nie w górach, żeby nie jechać za długo, ale dam się przekonać ;)
Sądzę jednak, że myślenie o tym miałoby sens dopiero wtedy, kiedy warszawskie zbiórki speccy.pl osiągną regularną dużą frekwencję.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #9 dnia: 2013.05.07, 17:03:34 »
Cytuj
@Gryzor - jeśli myślisz że przy żonie i dwójce dzieciaków są jakieś wolne weekendy to się grubo mylisz ;(

Ja nie mysle, ja to wiem  :D

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #10 dnia: 2013.05.07, 20:32:44 »
Cóż, ja mam trójkę dzieci i (całe szczęście!) na tyle wyrozumiałą żonę, że wyśle mnie w cholerę i na 3 dni, abym jej tylko "spectrumami" tyłka nie zawracał :D Kiedyś było niestety inaczej, przez co party w Lubaniu odwiedziłem "połowicznie" i to jako jeden z organizatorów, eeehhhh...

Miejsce jest mało ważne, choć z wiadomych względów musi spełniać kilka warunków. Prąd, dużo prądu :D Miejsce takie trochę na wyłączność, czyli nie świetlica, z której korzystają także inni, nie związani z tematem, ludzie. My swego czasu załatwiliśmy w szkole (wakacje były) dwie sale, gdzie można było rozłożyć się ze sprzętem i druga z łóżkami polowymi do spania.
Oczywiście opcja: domki letniskowe nad jeziorkiem, jest jak najbardziej wporzo, choć w moim przypadku muszę liczyć się z kosztami. Dlatego zadowolę się obojętnie czym, byle był prąd i dach nad głową.
« Ostatnia zmiana: 2013.05.07, 20:44:18 wysłana przez Pyza^Illusion »
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

sikor

  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #11 dnia: 2013.05.08, 18:55:02 »
Wapniak w tym roku odbędzie się w tym samym miejscu co poprzednio, w ostatni albo przedostatni weekend września. Ze swojej strony zapraszam, choć nie gwarantuję takich nagród jak rok temu. Co do dem - nie widzę przeciwwskazań, abyście zrobili taką podkategorię, chętnie obejrzę. Po prostu na Atari są teraz właściwie cztery regularne zloty w roku, więc tu ustawiam się na gry - podobnie jak Grzybsoniada (w tym roku był Fortyfication), zaś od dem/grafik/muzyk są Głuchołazy i Silly Venture.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #12 dnia: 2013.05.16, 13:09:49 »
Jak widzę zainteresowanie jest nikłe. Póki co pozostają imprezy lokalne i hangouty/skype.

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #13 dnia: 2013.05.16, 19:59:57 »
Młodych nam trzeba. Znaczy świeżej krwi ;D
Mam taką cichą nadzieje że może po PixelHeaven się coś ruszy w temacie, jeśli oczywiście speccy będzie jakoś promowane.
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Party Spectrumowe w Polsce?
« Odpowiedź #14 dnia: 2013.05.17, 11:52:16 »
Zajmowanie sie starociami, to przewaznie zajecie dla starochow :-)
Na WoS tez raczej nie widac naplywu mlodych geniuszy.
Nieco inaczej jest chyba na Wschodzie, tam klony sa wiecznie zywe jak wiadomo kto :-)
Mysle, ze dla nowego pokolenia bariera wejscia sa nie tylko inne zainteresowania, ale
brak zrozumienia klimatu 8-bitowcow.