Autor Wątek: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum  (Przeczytany 3890 razy)

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« dnia: 2014.02.10, 21:05:47 »
Pamiętacie może, czy było coś więcej po polsku oprócz ZX LANDu ?
PS. Czy ktoś posiada wszystkie numery i mógłby dodać do archiwum. Chętnie bym poczytał...
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #1 dnia: 2014.02.10, 23:19:46 »
Pamiętacie może, czy było coś więcej po polsku oprócz ZX LANDu ?
PS. Czy ktoś posiada wszystkie numery i mógłby dodać do archiwum. Chętnie bym poczytał...

Poczułem się wywołany do tablicy :p Postaram się zatem nadrobić te zaległości w niedługim czasie :)
Po polsku powstały jeszcze dwa numery Hooy Mag'a Yerzmyeya i spółki. Można pobrać tutaj: http://hooyprogram.republika.pl/.
A co do magów w innym języku niż polski i angielski, to sam żałuję, że nie chce mi się przebijać przez cyrylicę, bo nasi wschodni sąsiedzi mają masę wspaniałych magów, z których - przede wszystkim - można się wiele nauczyć! Kiedyś kilka przeczytałem, ale byłem tak tym zmęczony, że dalsze odpuściłem. Naprawdę polecam jak ktoś ma zaparcie.
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #2 dnia: 2014.02.10, 23:24:14 »
Zx Land jest na Wosie:
http://www.worldofspectrum.org/infoseekpub.cgi?regexp=^Illusion+Group$&loadpics=3

Jest tam tego 6 numerów (które zresztą sam swego czasu podesłałem). Nie wiem czy było coś więcej. Przydałby się też Zx Land nr 6 w formacie .tap bo jest .trd.


Wiem jeszcze o jakimś zinie Yerzmyeya, były 2 numery:
http://www.worldofspectrum.org/infoseekadv.cgi?what=1&regexp=hooy+mag&loadpics=3

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #3 dnia: 2014.02.10, 23:27:15 »
A skoro już mówimy o rosyjskich magach to jeśli od czego zaczynać to koniecznie od Spectrofonu. Najlepszy ze wszystkich.


ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #4 dnia: 2014.02.12, 22:27:16 »
Spectrum był wśród komputerów tym czym Syrenka wśród aut. Niska cena powodowała że były popularne, ale mało kto z posiadaczy był z tego dumny. I jak tylko się dorobił czegoś lepszego to marzył o tym by ludzie zapomnieli że tego używał. Nie mówię że wszyscy, ale myślę że ci bardziej zakompleksieni wolą karmić swoje sentymenty w domowym zaciszu niż opowiadać że mieli trumienkę i że nadal ich to jara. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 581
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #5 dnia: 2014.02.13, 09:57:51 »
Spectrum był wśród komputerów tym czym Syrenka wśród aut. Niska cena powodowała że były popularne, ale mało kto z posiadaczy był z tego dumny. I jak tylko się dorobił czegoś lepszego to marzył o tym by ludzie zapomnieli że tego używał. Nie mówię że wszyscy, ale myślę że ci bardziej zakompleksieni wolą karmić swoje sentymenty w domowym zaciszu niż opowiadać że mieli trumienkę i że nadal ich to jara. ;)
Należałem do tej mniejszości. Na giełdę w Białymstoku przychodziłem z ZX128+, FDD3000 i wzmacniaczem z kolumnami. Nie powiem by Komodorowcom szczęka opadała, ale Atarowcy często spoglądali z zazdrością, zwłaszcza patrząc na gry, których nigdy na Atari nie było. Po latach kupiłem sobie jednak C-64 z sentymentu  do tamtych lat ;D
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

Rogal

  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #6 dnia: 2014.02.13, 12:51:26 »
ale myślę że ci bardziej zakompleksieni wolą karmić swoje sentymenty w domowym zaciszu niż opowiadać że mieli trumienkę i że nadal ich to jara. ;)

E tam, teraz to powód do dumy, moda na retro komputery nadeszła... ;)

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #7 dnia: 2014.03.11, 19:19:35 »
Przydałby się też Zx Land nr 6 w formacie .tap bo jest .trd.
W związku z postem konwersja TRD, SCL pobawiłem się trochę programami ZX-Blockeditor i ZX-Editor i wyszło mi TAP tylko trzeba nacisnąć dowolny klawisz po wczytaniu loadera.
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #8 dnia: 2014.03.12, 20:56:04 »
Ehhhh... Kiedy ja się zbiorę...
W załączniku wszystkie 6 numerów ZX Land w wersji oryginalnej :)
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Gelip

  • *****
  • Wiadomości: 769
    • Sysprep WinXP SP2 64-bit for pure UEFI with ACPI, AHCI, NVMe, USB 3.x
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #9 dnia: 2014.03.12, 21:55:38 »
Dzięki za komplet. Porównałem bloki z moją przeróbką i wychodzi iż trzeba jeszcze usunąć RANDOMIZE USR 23872 aby nie wciskać tego dowolnego klawisza :-) i działa. W wersji TRD z WOS nie ma tych dodatkowych bloków ZXL_ED więc chcąc nie chcąc nie mogły one pojawić się w przerobionej wersji TAP. No ale dobrze, że jest oryginał :-)
"Byte" Personal Computer
Брестское ПО средств вычислительной техники

sect0r

  • *****
  • Wiadomości: 698
  • Miejsce pobytu:
    Oltedal/NO
  • speccyholic
Odp: Magazyny 'dyskowe' na ZX Spectrum
« Odpowiedź #10 dnia: 2014.03.12, 22:02:16 »
Ehhhh... Kiedy ja się zbiorę...
W załączniku wszystkie 6 numerów ZX Land w wersji oryginalnej :)

Porządne polskie spektrumowe party by się nam wszystkim na pobudzenie przydało ;P
Szarak # DivIDE+ # MasakratorFM DeluXe by Zaxon