Autor Wątek: Problemik w Win7  (Przeczytany 2754 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Problemik w Win7
« dnia: 2021.01.26, 00:13:52 »
Obrazki w katalogach przestało wyświetlać jako miniaturki obrazków tylko są zwykłymi ikonkami. :(

Gdzie ja to przestawiłem?  Ma ktoś jakiś pomysł?

Co ciekawe wchodząc do nowego katalogu pojawia się masa ikonek z których jedna przez chwilkę jest obrazkiem, ale zaraz sie zamienia w ikonkę. :(
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.01.26, 00:19:00 »
O to menu Ci chodzi? W nim możesz wybrać, czy mają być ikonki, szczegóły plików czy miniaturki.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.01.26, 03:07:42 »
Nawet na największym są tylko ikony.

Edit:

Dostałem porade na ppa, wystarczyło Cache icon .db skasować, i zrobić trochę wolnego na twardym i z restartować proces explorera, i problem zniknął. :)
« Ostatnia zmiana: 2021.01.26, 04:12:44 wysłana przez ZbyniuR »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.01.26, 11:49:57 »
Ja mam ciekawszy problem w win10 :) Nie mam opcji tworzenia nowego katalogu. W menu kontekstowym nie ma takiej opcji a w oknie katalogu jest przycisk "Nowy katalog" ale nie działa. Szukałem wszędzie po sieci i brak rozwiązania.
Pozdrawiam
Wojtek

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #4 dnia: 2021.01.26, 12:13:56 »
A masz odpowiednie prawa do katalogu nadrzędnego?

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #5 dnia: 2021.01.26, 14:58:51 »
... sprawdź efektywne uprawnienia do folderu powyżej :)

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #6 dnia: 2021.01.26, 21:38:27 »
Troszeczkę offtopicowo, ale może kogoś zainteresuje, kto używa Win7/10. SageThumbs, ciekawy dodatek, generujący, że się tak wyrażę, ikony z podglądem zawartości dla wielu plików. Coś podobnego dla plików Z80, SCR, SNA i TAP jest z kolei dostępne pod nazwą ZX Thumbnail Provider Pack (do ściągnięcia z WoS).
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #7 dnia: 2021.01.27, 21:24:17 »
Ja mam ciekawszy problem w win10 :) Nie mam opcji tworzenia nowego katalogu. W menu kontekstowym nie ma takiej opcji a w oknie katalogu jest przycisk "Nowy katalog" ale nie działa. Szukałem wszędzie po sieci i brak rozwiązania.

Zasadniczo trzeba sprawdzić uprawnienia. Przynajmniej na Linuxie :-). Chyba, że masz naprawdę jakiś poważny problem i coś skasowałeś w plikach systemowych albo zrobił to jakiś nieprzyjemny program, wtedy trzeba sprawdzić antywirusem i ewentualnie spróbować naprawić system...

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #8 dnia: 2021.01.28, 03:10:13 »
A czy kopiować i zmieniać nazwy możesz?
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #9 dnia: 2021.01.29, 13:26:41 »
Raczej to nie problem z uprawnieniami, bo z poziomu np CMD mogę robić katalogi w każdym miejscu na dowolnych dyskach. Wirusa też raczej odrzucam. Ten problem jest tylko przy używaniu explorera.
Pozdrawiam
Wojtek

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #10 dnia: 2021.01.29, 20:20:40 »
Może jakiś szpetny robal albo wirus w rejestrach windy namieszał.
Robala już niema ale bałagan pozostał  ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2010
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #11 dnia: 2021.02.01, 12:17:41 »
W Win7 jest przynajmniej kilka problemow:
- brak miejsca w temp->dzieja sie dziwne rzeczy, dlatego zawsze trzeba miec duzo miejsca na dysku systemowym, 256GB to min, pod warunkiem, ze i tak inne smieci wrzuca sie gdzie indziej
- aktualizacje->potrafia popsuc wiele rzeczy, zwlaszcza jak sie wywala
- uprawnienia-> to moze nastapic w zwiazku z powyzszymi, np. uzytkownik traci zapis do folderu temp, w efekcie aplikacje nie moga tworzyc plikow tymczasowych, trzeba szukac 'how to repair temp folder permissions'

Rozwiazania nie sa banalne, nawet z reinstalacja wlacznie, mozna probowac windows repair.
W Win 10 jest jeszcze fajniej, bo MS usuwa co chwile jakie elementy systemu np. wsparcie DOS. W efekcie to co dzialalo wczoraj, dzis juz nie.

avision

  • ****
  • Wiadomości: 256
  • Miejsce pobytu:
    Dolny Śląsk
    • Latam sobie tu i tam.
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #12 dnia: 2021.02.01, 14:25:34 »
Jeśli chodzi o tempy od wielu lat stosuję dobre rozwiązanie.
1. Tworzę dynamiczny RAM DYSK z wydzielonej części pamięci RAM.
2. We właściwościach systemu przekierowuję zmienne środowiskowe TEMP i TMP na ten wirtualny dysk.
3. Dane tymczasowe przeglądarek też lądują w wirtualnym tempie.
4. Nie używam też PAGEFILE, wyłączam od razu po reinstalce. Szkoda miejsca na dysku.
5. HYBERFILL też idzie w kosmos :)
Po każdym zamknięciu systemu automatycznie kasuje się zawartość tempów.
W ten sposób z spokojnie mieszczę się z najważniejszymi programami na 60GB partycji.

Przez wszystkie lata tylko stary Photoshop burzył się o brak temp-a no i trzeba każdorazowo potwierdzać ciasteczka w przeglądarkach. Ale dzięki temu z powodzeniem nie używam żadnego antywirusa od dobrych kilkunastu lat.

W moim przypadku pewnie coś namieszałem w systemie, bo lubię grzebać i ustawiać wszystko pod siebie :) Zapewne naprawi to reinstalka.
Pozdrawiam
Wojtek

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #13 dnia: 2021.02.01, 16:29:45 »
Znowu widzę mam problemik, i to już od jakiegoś czasu. Otóż task audiodg.exe zżera mi ponad 30% mocy procka. Trochę mniej tzn z 10% mniej jak wyłączę przeglądarkę, ale to się rzadko zdarza. Mogę go wyłączyć ale po chwili znowu sie włącza i stopniowo od kilku % wraca do ponad 30, niezależnie od tego czy emituje dźwięk czy nie.

Jakieś 2 lata temu (a mam tego lapka już z 8lat) miałem podobny problem, ale okazało sie że wystarczyło jakieś efekty wzmacniania basu wyłączyć i zużycie tego procesu spadało do kilku %, a które się same włączyły po jakiejś aktualizacji. Mogę wyłączyć ten proces w msconfig i po zbutowaniu nie żre procka, ale nie mam też dźwięku. :D
Mam gdzieś kartę dźwiękową w pendrive i ciekawe czy miałbym z niej dźwięk bez tego obciążenia? Musiałbym spróbować.

A propo aktualizacji to je wyłączyłem też w tym msconfig, żeby mi nie robił takich niespodzianek, a jak teraz chciałem włączyć w nadziei że może zrobi porządek to nawet się nie chce włączyć bo pewnie coś jeszcze przy okazji wyłączyłem czego potrzebuje a czego nie pamiętam. :D

Mógłbym jeszcze podobne przygody opisać z plikiem  dllhost.exe który podobne szopki mi kiedyś robił ale podmieniłem go jakąś inną wersją pliku i jest oki. Ale z tym audio to nie pójdzie, bo jest chroniony i nie do ruszenia. Chwila, chyba że spróbowałbym tego wtedy jak jego proces jest wyłączony. hmmm

A może to mnie skłoni by w końcu zmienić lapka na nowego, tym razem zanim poprzednik zdechnie. Choć patrząc na moce i ceny, to może wolałbym używanego kupić. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Problemik w Win7
« Odpowiedź #14 dnia: 2021.02.01, 16:45:45 »
A propo aktualizacji to je wyłączyłem też w tym msconfig, żeby mi nie robił takich niespodzianek, a jak teraz chciałem włączyć w nadziei że może zrobi porządek to nawet się nie chce włączyć bo pewnie coś jeszcze przy okazji wyłączyłem czego potrzebuje a czego nie pamiętam. :D

Ja na swoim 14-letnim Thinkpadzie z W7 wyłączyłem Windows Update i od tej pory zaczął lepiej działać :) O bezpieczeństwo dba oddzielny program, więc się zbytnio nie stresuję.

Cytuj
Mógłbym jeszcze podobne przygody opisać z plikiem  dllhost.exe

Moim faworytem jest svchost, który potrafił mi zżerać do 90% CPU :D Ale wtedy miałem jeszcze XP.

Cytuj
A może to mnie skłoni by w końcu zmienić lapka na nowego, tym razem zanim poprzednik zdechnie. Choć patrząc na moce i ceny, to może wolałbym używanego kupić. :)

Ja kupiłem nowy głównie ze względu na baterię. 8-10 godzin pracy to jednak fajna rzecz, zwłaszcza, jak dość często bywam (w zasadzie - bywałem) w podróży.
Jednak stary Thinkpad ma zalety, których próżno szukać w nowych laptopach - choćby porty - równoległy i szeregowy. Dużo różnych rzeczy podpinam, m.in. programatory kości rozmaitych. I do tego starsze Windows też jest lepsze, bo od W10 w górę są jakieś problemy z adresowaniem fizycznych portów i soft się po prostu wywala. Wiem, trzeba jakieś DLL-e podmieniać...