Autor Wątek: Odbudowa Unipolbrita  (Przeczytany 8978 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odbudowa Unipolbrita
« dnia: 2018.01.27, 14:09:21 »
Hejka,

Zaczynam watek, gdyz w koncu prawie uzbieralem wszystkie potrzebne mi polprodukty, zeby odbudowac Unipolbrit Komputer 2086.
Mniej wiecej rok temu, przegladajac rozne portale, na kanadyjskim ebaju znalazlem obudowe do unipolbrita.
Tak sie trafilo, ze aukcja sie ze dwa dni wczesniej skonczyla ale nikt nie postawil nawet centa, wiec skontaktowalem sie ze sprzedawca.
Sprzedawca, okazalo sie pochodzi z Litwy i ta obudowa zostala mu po tym, jak kiedys mama mu kupila komputer i chcial zajzec i zobaczyc co jest w srodku :). W miedzyczasie sie dogadalismy i za piec kanadyjskich dolarow stalem sie posiadaczem obudowy do unipolbrita.

Jakis czs pozniej bladzac po tym forum dowiedzialem sie, ze Klaud zrobil sobie wakacje w Portugalii. Wlasnie dzieki Klauda uprzejmosci stalem sie posiadaczem Timexa 2068, ktory teraz zostanie dawca bebechow i klawiatury. Klaud tez pomogl mi zdobyc nowa naklejke na matryce, za co na prawde super dzieki :)

Nie bedzie to zbyt aktywny watek, ze wzgledu na ogolny brak czasu, ale co jakis czas porzuce tutaj posta na temat tego jakie sa aktualne postepy i moze byc tak, ze bede mial pytanko albo dwa :)

Obudowa jest wciaz tak samo zakurzona, jak wtedy, gdy do mnie przyszla, plus moze doszla warstwa albo dwie lezac przez ostatni rok na strychu, ale mysle, ze ma potencjal, bo oprocz kurzu stan jest niemal idealny.

Zalaczam kilka fotek.

Pozdrawiam.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Odbudowa Unipolbrita
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.01.27, 14:19:39 »
Przyznam, że nie rozumiem. Chcesz skanibalizować oryginał, by "odbudować" jego klona? Oczywiście TC2068 sam w sobie jest klonem, ale też konstrukcją samą w sobie ciekawą.
Zamierzasz dokonać wszystkich tych niszczących działań (port drukarki, gniazdo RGB), których dokonali inżynierowie z Unimoru na oryginalnych płytach Timexa?
« Ostatnia zmiana: 2018.06.16, 12:29:13 wysłana przez trojacek »

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Odbudowa Unipolbrita
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.01.27, 14:22:16 »
Jeszcze nie wiem co zamierzam.
Timexa 2068 nie jest trudno spotkac, Unipolbritow jest mniej.
Na razie mam polprodukty :)


SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Odbudowa Unipolbrita
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.01.27, 14:26:00 »
Cytuj
Zamierzasz dokonać wszystkich tych niszczących działań

Nie do konca wiem jakie to byly dzialania i co inzynierowie narobili. Postaram sie cokolwiek bede przerabial zeby to, co zrobie bylo odwracalne.

Musze jeszcze troche na ten temat poczytac, zanim zaczne cokolwiek robic.

« Ostatnia zmiana: 2018.01.27, 14:42:05 wysłana przez sajmosia »

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Odbudowa Unipolbrita
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.01.27, 14:34:41 »
Hehe, w sumie obudowe do Timexa i tak masz zdezelowaną i chyba w gorszym stanie niż ta Unipolbritowa. ;) Ja jeszcze swojego TC2068 nie dotknąłem poza sprawdzeniem czy działa.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Odbudowa Unipolbrita
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.01.27, 14:36:30 »
Ok. Zdawaj fotorelacje :)
Notabene w latach 90. też mi się udało kupić taką obudowę. Nową. Poszła na klawiaturę zewnętrzną do TC2048, na mikroswitchach. Po czym zaginęła przy przeprowadzce :(

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Odbudowa Unipolbrita
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.06.03, 01:14:50 »
Hehe, pierwszy ;) moj UK2068 (nr seryjny 2884 S+Z) żyje i zgłasza się ROMem w wersji 1.2. Programy wczytuje, Timmy w wersji 2068 działa na nim bez zająknięcia :D. Zostało mi nakleić nową maskownicę klawiatury oraz wypalić EPROMa z paroma programami do kartridża :) Na dzisiaj wystarczy.

 >:( Ale tych z monterów Unipolbritu przeciągnąłbym pod kilem za jakość lutowania oraz sposób montażu gniazda DIN.  >:(
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76