Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
RÓŻNOŚCI / Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZorrO dnia Dzisiaj o 18:01:51 »
Wspomnienia o Sondzie, kolegów z pracy, widzów z ulicy i wdowy Kurka. 12min.
https://www.youtube.com/watch?v=rQQHHMxQk-E
2
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: ZX Laptop
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gryzor dnia Dzisiaj o 12:56:37 »
Wszystkie plyty Omni to prototypy - to co kupisz juz nie zmienisz. Zobacz czy da sie flashowac ROM, bo jak nie to lutowanko :-)
3
WSPÓŁCZESNE KLONY / HDMI dla ZX OMNI 128HQ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomi dnia Wczoraj o 23:16:03 »
Jak wspominałem w wątku ZX Laptop
https://www.speccy.pl/forum/index.php?topic=2748.msg107454#msg107454

18.04.2024 Djordje Mitic zapowiedział majową premierę długo oczekiwanego interfejsu HDMI dla ZX OMNI 128HQ.

Źródło: https://www.facebook.com/groups/519934131721262

Mam nadzieję, że tym razem uda się dotrzymać terminu, a cena nie wprowadzi mnie w stan głębokiego szoku.  ;D
4
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: ZX Laptop
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomi dnia Wczoraj o 22:53:42 »
Ponieważ od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem ZX Omni 128HQ Laptop, robię krótkie odświeżenie tematu.  ;D

Chwilę się zastawiałem, czy nie wybrać ZX Spectrum Neo (oferowany Sizif 512 przez Łukasza z mumio.dev), jednak zdecydowałem się na Omni.

Argumenty za Spectrum Neo w porównaniu z Omni:

- rozbudowa o dodatkową kartę dźwiękową - to nie do końca moja bajka
- BT, punkt dla Neo
- ULAplus - jw.
- wygodniejsza konfiguracja z menu - jest faktycznie bardziej komfortowy niż mikroprzełacznik w Omni, jednak praktycznie rzadko zmieniam konfiguracje - może poza zwiększaniem prędkości CPU, ale to akurat w Omni jest wygodniejsze - pod przyciskiem.
- zgodność z Pentagonem - no tu jest punkt dla Neo
- forma podania (opakowanie, instrukcja) - tu też szacunek dla pomysłu i wykonania Łukasza

Argument za Omni vs Neo

- mobilność (akumulator i ekran) tu faktyczne tooloud ma racje (przejrzałem stare materiały na YT  8) )
ZX Omni praktycznie ze względu na mobilność, stał się najczęściej używanym przeze mnie komputerem z rodziny Sinclaira. Chcesz coś szybko sprawdzić, obejrzeć nowe demo, zagrać w dowolnym miejscu. Dodatkowo mina szukających gniazdka i miejsca na monitor kolegów podczas spotkania - bezcenna  :P - jak dla mnie argument nokautujący konkurencje  :D
- "wkrótce"  ;) dostępna opcja HDMI dla Omni (wg. Djordje Mitic'a w maju 2024. "Zobaczymy, czas pokaże"  :D )
- Omni w marcu i kwietniu były na stanie i został dostarczony w 1 miesiąc do Polski (w sumie po 3 dniach wyleciał z Chin, i czekał w magazynie w Polsce na procedury celno-skarbowe ponad 3 tygodnie). Zamawiany w tym samym czasie drugi egzemplarz, do nabywcy w Holandii dotarł po 14 dniach  ::) - tymczasem czas oczekiwania na Neo to aktualnie wg deklaracji ok 3 miesięcy.
- wreszcie cena - Omni nawet w najdroższej wersji - Laptop, jest tańszy od Neo.

Wrażenia po miesiącu użytkowania pozytywne:

- jakość montażu płytki - dobra. Wersja płyty Issue 4.
Klon AY file gra na tyle dobrze, że nie widzę podstaw na ten moment do wymiany na GI. Wyłączyłem ("zworką") tylko wewnętrznego speakera - jest zbyt głośny. Różnica sygnału speakera i AY jest, jednak na tyle niewielka, że chyba nie będę dokładał rezystora.
Na akumulatorach 3400 mAh Panasonic NCR-18650B - działa od 2,5 do 3h. 

- obudowa wygląda na wyciętą laserowo, jest dobrze spasowana.

- spasowanie ekranu (matrycy do ramki) nie jest najlepsze matryca w dolnym narożniku nie przylega dokładnie do ramki. Jednak sam ekran działa bardzo dobrze i jakość obrazu jest OK (jak na CVBS). Głośniki są o słabych parametrach, dla gier i szybkiego odsłuchu w trybie mobilnym wystarczą, jednak dla pełnych wrażeń warto podłączyć do portu jack/mic głośnik zewnętrzny lub słuchawki.

- komputer przyszedł w dwóch przesyłkach (tego samego dnia), w komplecie jest kabel SCART - dający bardzo dobrej jakości sygnał RGB + audio (na monitor zewnętrzny) oraz zasilacz i karta uSD.

Standardowo zmieniłem też FileBrowser na wersję od Bob'a Fossil'a.


w załączeniu kilka zdjęć.
5
AMSTRAD / Odp: Dandanator CPC - gdzie można dostać?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DiskDoctor dnia Wczoraj o 20:37:44 »
Dzięki wielkie!!
6
RÓŻNOŚCI / Odp: The Spectrum Show - video historia gier na Specca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez steev dnia Wczoraj o 20:00:44 »
Odcinek 140 :

https://www.youtube.com/watch?v=CpCvohu1QEM

(Z silnym Polskim akcentem...)
7
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zaxon dnia Wczoraj o 18:42:31 »
Sprzedałem parę kitów, naiwnie myślałem że to przecież proste THT a ludzie wiedzą co kupują ? . Skończyło sie żle. Ludzie z jakichś dziwnych powodów oczekiwali że kity będą tańsze. Co jest  przecież absurdem bo samo sortowanie i pakowanie elementów zajmuje więcej czasu niż kompletny montaż , przetestowanie i wysłanie gotowego sprawdzonego urządzenia. Do tego kilka osób przeceeniło swoje lutownicze możliwości ale i oczywiście to ja byłem winien... Szkoda mojego zdrowia i czasu. Dlatego teraz  mam tylko gotowce w ofercie. Jak ktoś nie chce to przecież , projekt jest otwarty. Może sam sobie zrobić.  :)
8
POLSKIE KOMPUTERY / Odp: Uruchomienie komputera Elwro J804PC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia 2024.04.28, 20:42:14 »
Dzięki.
9
AMSTRAD / Odp: Dandanator CPC - gdzie można dostać?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tooloud dnia 2024.04.28, 19:42:02 »
spytaj neotienda.es
10
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Murmulator ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m0b dnia 2024.04.28, 18:51:07 »
Na początku planowałeś jakieś kity do składania. Może coś takiego, bo ja też lubię sobie z lutownicą posiedzieć?  :)
Strony: [1] 2 3 ... 10