Autor Wątek: TZXDuino , wgrywadelko audio  (Przeczytany 94404 razy)

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #180 dnia: 2021.10.06, 22:04:03 »
Tak a to ciekawe. Zapodaj manuala to jutro sie pobawie
moje marzenie: Timex 2048 128K

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #181 dnia: 2021.10.06, 22:16:56 »
Z tego co pamiętam to troche chyba zrobiłem bubla i są zamienione klawisze NEXT i PREV. po prostu są zamienione przy załadowaniu oryginalnego firmware.  Można to łatwo w kodzie zmienić.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #182 dnia: 2021.10.06, 22:19:37 »
Nie będę manuala żadnego pisać, bo potem będzie na mnie jak Zaxonowi ludzie zaczną przysyłać uwalone przez siebie urządzenia ;)

Wszystko jest pod adresem podanym przez Paroosa i każdy niech weźmie sobie odpowiedzialność za to co z tym robi.

paroos

  • *****
  • Wiadomości: 512
  • Miejsce pobytu:
    BB
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #183 dnia: 2021.10.06, 22:30:56 »
Z tego co pamiętam to troche chyba zrobiłem bubla i są zamienione klawisze NEXT i PREV. po prostu są zamienione przy załadowaniu oryginalnego firmware.  Można to łatwo w kodzie zmienić.

A to we wszystkich było? Bo wgrywałem nowy fw i nie zauważyłem tego  ;)
Z80 --> 48K, 48K+, 128K+2/+3, CPC 464/6128, C128D, Canon V-20, Panasonic FS-A1F, Sega SC-1000, Enterprise 64, NEC PC-6601/PC-8001/PC-8801mkII SR, Sharp MZ-700/MZ-2521, Sharp-X1C, Toshiba Pasopia 7, Sord M5 :)

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #184 dnia: 2021.10.06, 22:37:10 »
Z tego co pamiętam to troche chyba zrobiłem bubla i są zamienione klawisze NEXT i PREV. po prostu są zamienione przy załadowaniu oryginalnego firmware.  Można to łatwo w kodzie zmienić.
Widocznie mam wersję bez tego bubla bo klawisze działają prawidłowo wszystkie po tym update.

EDIT: albo może wcześniej nie zwróciłem uwagi w którą stronę to się poruszało, naciskając te klawisze - PREV/NEXT czy NEXT/PREV bez różnicy w sumie :)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #185 dnia: 2022.03.24, 19:40:57 »
Oj, oj , oj ;) Swojego czasu udostępniłem projekt dla Mark Fix Stuff . Teraz widzę że  krajowi "biznesmeni" też dają radę ....
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2429
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #186 dnia: 2022.03.24, 20:00:30 »
Płytka ZX Spectrum 48 issue 3B projektu PABB'a z naszego forum też teraz jest na Allegro lokalnie ;)
Nie jesteś więc sam ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #187 dnia: 2022.03.24, 20:07:06 »
Ale ja nie mam pretensji ;) W sumie to nawet przyjemne  że mnie podrabiaja ;)  Ale mógł sprzedawca klepnąć do mnie info, "robie, co ty na to ;) "  A ja na to....  rób ;)  .Dzięki za info ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

perinoid

  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #188 dnia: 2022.03.24, 20:14:49 »
Płytka ZX Spectrum 48 issue 3B projektu PABB'a z naszego forum też teraz jest na Allegro lokalnie ;)
Jakoś ciężko porównywać poziom januszostwa przy płycie Spectrum za 50zł a płytce TZX Duino też za 50zł.
Zielono mi... w temacie Spectrum. Ale zawsze się można douczyć.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2429
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #189 dnia: 2022.03.24, 20:20:45 »
Towar wart jest tyle ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić ;)
Pazerność sprzedawcy to inna kwestia.
Sam fakt że ktoś to sprzedaje, no chyba że konsultował z autorem.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Ruth_2006

  • *
  • Wiadomości: 31
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #190 dnia: 2022.06.13, 11:08:05 »
Witam wszystkich. Bardzo spodobał mi się temat tego urządzenia (wczytujące się w mgnieniu oka programy, bez pięknych obrazków i paskudnych pisków to nie moja bajka)
Jako że mój magnetofon Aquarius Data Recorder zapewne kiedyś wyciągnie szpule postanowiłem sobie coś takiego zmajstrować.
I tutaj pojawiają się pewne pytania. O Arduino nie mam jeszcze pojęcia - zatrzymałem się na AVT 2250.
Udało mi się zakupić na pewnym portalu płytkę i teraz jestem na etapie gromadzenia części.

1. Czy takie Arduino Nano będzie dobre ?

https://www.tme.eu/pl/details/a000005/rozwiazania-arduino/arduino/arduino-nano/

Jak wyczytałem gdzieś ATMEGA328 jest wystarcająco dobre do tego projektu, jego pamięć jest wystarczająca

Nadmienię, że raczej nie planuję robić na nim nic innego (przynajmniej na razie)

2. Czy taki wyświetlacz będzie OK ?

https://www.tme.eu/pl/details/dem16227sbh-pw-n/wyswietlacze-lcd-alfanumeryczne/display-elektronik/dem-16227-sbh-pw-n/

Jak rozumiem HD44780 lub odpowiednik będzie sprawiał najmniej problemów

3. Na tym forum znalazłem pewien obrazek który tu załączam. Co to za moduł z tyłu wyświetlacza ?
   Wyświetlacz trzeba podłączyć przez taki (czyli jaki, co to jest) moduł do płytki z Arduino ?

4. Gdzie znaleźć schemat ideowy itp tego urządzenia. Wszystkie linki z początku tego wątku są nie aktywne
   Na stronie szacownego autora pana Piotra w zasadzie nic nie ma oprócz spisu rezystorów itp 

tapy

  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Z80 & CP/M
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #191 dnia: 2022.06.13, 11:26:05 »
Oj, oj , oj ;) Swojego czasu udostępniłem projekt dla Mark Fix Stuff . Teraz widzę że  krajowi "biznesmeni" też dają radę ....

Skoro umieścił to jak współdzielony projekt na PCBWay to nie ma co się dziwić że będą się pojawiać klony. Na zniżkach w produkcji można też sobie dorobić, bo chińska fabryka nie będzie sprawdzać czy jest to OpenHardware.

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #192 dnia: 2022.06.13, 11:31:18 »
To stara wersja, płytka z błędami. Powodzenia.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2429
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #193 dnia: 2022.06.13, 12:07:18 »
Ten moduł (Arduino) z tyłu wyświetlacza to po prostu konwerter pozwalający sterować ten wyświetlacz protokołem I2C i jest on bez problemu do kupienia np na Allegro.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

pawelb

  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Miejsce pobytu:
    Wawa
Odp: TZXDuino , wgrywadelko audio
« Odpowiedź #194 dnia: 2022.06.13, 12:26:31 »
Chętnie zrobię sobie na proto ale gdzie leży obecny projekt?