Autor Wątek: Spotkania online  (Przeczytany 24232 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #45 dnia: 2020.09.07, 10:22:53 »
Swiadomie, czyli zdejmiesz plasterek z kamery ?

:)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #46 dnia: 2020.09.07, 11:18:22 »
Nie, nie obiecałem swojej fizjonomii. Tyle brzydoty na świecie, więc po co mam dokładać swoją.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #47 dnia: 2020.09.07, 11:33:51 »
Jest takie oprogramowanie np o nazwie SplitCam, ktore pozwala zamiast pokazywac obraz z fizycznej kamery podlozyc np fotke z czasow, kiedy byles mlody i piekny :)

W Moim przypadku to bylo jakies 30-40 Kg temu :)

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #48 dnia: 2020.09.07, 11:41:46 »
Będzie można się dowiedzieć co z Zinem, z party oraz kilka innych, ciekawych rzeczy.
No to dokupię więcej piwa ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #49 dnia: 2020.09.07, 11:45:50 »
Wiedzieliście że na Decrunch 2020 było ZX Spectrum demo compo? Pewnie nie wiecie. To sobie poooglądamy prodki z tegoż party.


Warto też pochwalić się tym, co się zaczeło robić, nawet jeżeli to jest w bardzo wczesnym stadium. To na prawdę innych interesuje, zatam zapraszam wszystkich niezdecydowanych!

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #50 dnia: 2020.09.09, 09:16:43 »
Dzięki Tygrys i Dalhton za pokazanie waszych prac z komentarzami, co sprawiało największą trudność (co prawda Tygysowe w wiekszosci przegapilem). Może warto coś więcej wspomnieć i napisać np w Zinie o wykorzystaniu bezużytecznego "FLASH" do generowania napisów :).
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #51 dnia: 2020.09.09, 09:38:48 »
Dzięki Klaud za opinie!

Było kilkanaście osób. Czy ktoś jeszcze mógłby podzielić się wrażeniami? To było dobrze, co można poprawić?

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #52 dnia: 2020.09.09, 10:50:11 »
Cześć

Pierwsze 2h jechałem, więc bardzo dobrze, że nie zrezygnowaliście z komentowania demek, gdyż na ekran mogłem co najwyżej zerkać kątem oka. Później też nie mogłem poświęcić pełnej uwagi komórce, więc znów komentarze były nieocenione. Na koniec niestety odcięło mi zapłon (mimo, że nic nie piłem) przy dyskusji sprzętowców (Klaud i damik). W każdym razie około 0:20 byłem już sam ;)
Dzięki za spotkanie, choć niestety uczestniczyłem w nim całkowicie biernie - na początku próbowałem się przywitać, ale chyba nawet to się nie udało i gadałem zapewne do wyłączonego mikrofonu (tak to jest jak się go włącza lewą ręką, prawą kierując). No i w sumie tylko się zdołowałem, że nie mam bladego pojęcia jak te wszystkie efekty są robione, że o działaniu sprzętu nie wspomnę ;)
Podsumowując: było super (choć dołująco ;))

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #53 dnia: 2020.09.09, 11:00:37 »
Włączyłem się do spotkania nieco spóźniony bo musiałem dokończyć malowanie okien ale i tak było warto  :)
Komentarze do prodek były bardzo interesujące choć nie jestem koderem, lecz ku mojemu zdziwieniu wydawało mi się czasami nawet że rozumiem o czym mowa  ;D

Dziękuję za spotkanie i pozdrawiam.

PS
Poprawiłbym tylko miksowanie mikrofonu z dźwiękiem z demek, by nie tracić pełni wrażeń estetycznych i cennego komentarza ;)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #54 dnia: 2020.09.09, 11:02:11 »
To w sumie narzuca pewien pomysl.

Moze zrobilibysmy serie takich spotkan z tym, ze przy kazdym z nich wytyczony by byl prowadzacy.

Prowadzacy mialby swoj wieczor na poprowadzenie spotkania wlacznie z narzucaniem demek, muzyki czy w sumie moze to zorganizowac jak chce. Po kilku takich wieczorkach mozna zrobic jakies glosowanie na temat ktory wieczor byl najlepszy/najciekawszy i kto wie, moze pojawila by sie jakas nagroda :)

Czy ktos mialby ochote sie targnac na role prowadzacego ?


PS. Nie wszyscy na raz, zawsze mozna ustawic kolejke :)

Ps2. No dobra, potencjalne zgloszenia lub nominacje poprosze kierowac w trzech slowach do ojca prowadzacego..  do zarzadu lub administracji ninejszego forum w celu pozytywnego rozpatrzenia wniosku :)
« Ostatnia zmiana: 2020.09.09, 11:42:57 wysłana przez sajmosia »

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #55 dnia: 2020.09.10, 14:38:17 »
Tak sobie pomyślałem po wtorkowym spotkaniu, że można by było stworzyć artykuł 'Historia jednej produkcji' gdzie można by było przedstawić proces jej powstawania. Odczarować mit że to wiedza zaklęta i że mało kto może się na to porwać. Opisać problemy z jakimi się autor borykał, jak je rozwiązał (ominął) - zawsze się także znajdzie jakaś zabawna historia :P

Dajcie znać czy było by to dla Was ciekawe ;)
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #56 dnia: 2020.09.10, 15:00:33 »
Dla mnie by było. Przy czym ja w ogóle chętnie bym zobaczył taki edukacyjny cykl artykułów, z powstawania jakiegoś prostego demka. Jakieś fragmenty skomentowanego kodu, które każdy mógłby sobie skompilować i zobaczyć określony efekt. Opisy jak zrobić jakiś prosty efekt itp itd. Mat coś takiego zaczął, ale szybko się skończyło i nie dziwię się, bo to dużo roboty, a w nagrodę dostaje się co najwyżej podziw tych 5 osób czytających :)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #57 dnia: 2020.09.10, 15:14:05 »
Mat coś takiego zaczął, ale szybko się skończyło

Ale o sso chozzi?... ;)

Bo jeśli o moje scrollery to nie "się skończyło" tylko miałem małe 8 lat przerwy ;) Trzecia część jest w Zin80#3 a w kolejnych będzie dalszy ciąg.

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #58 dnia: 2020.09.10, 21:46:51 »
@Dalthon jestem za !


Sir David

  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Spotkania online
« Odpowiedź #59 dnia: 2020.09.11, 09:05:57 »
Dajcie znać czy było by to dla Was ciekawe ;)

Ja bym chętnie poczytał takie historie. A może też coś takiego mógłbym napisać, bo powstawanie programu SCADM (SAM Coupé Advanced Disk Manager) było ściśle związane z problemami przy tworzeniu moich dem.