Autor Wątek: Edycja pliku STL.  (Przeczytany 4852 razy)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #15 dnia: 2023.03.30, 11:13:26 »
Ale dolna część ma otwory do przykręcania drive'ów - żeby przykręcić trzeci trzeba przedłużyć "trzymadełka" i dodać trzeci zestaw otworów. Zmiana samej góry to tylko połowa problemu.
« Ostatnia zmiana: 2023.03.30, 11:23:45 wysłana przez matofesi »

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #16 dnia: 2023.03.30, 11:27:15 »
Dobra. Jeśli czegoś nie spaprałem przy przerysowywaniu i dobrze zrozumiałem problem to w załączniku są poprawione pliki. Oba - górny ma tylko zwiększony rozmiar o 27 mm, dolny ma wydłużone "trzymadełka" i dodany trzeci zestaw otworów.

A swoją drogą oryginalny projekt we freecadzie był zrobiony trochę tak jakby autor używał techniki z tinkercada - dodaj kawałek, przyklej następny, przyklej taki sam następny, i następny, wytnij otwór... sześć razy, a po drodze od razu filety wszędzie, gdzie docelowo mają być i żadnych constraintsów na szkicach. Ja wiem, że się czepiam, ale ciężko się pracuje z takim "strumieniem świadomości" ;)

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #17 dnia: 2023.03.30, 11:34:22 »
Moi drodzy, dziękuję za wszystkie sugestie dotyczące edycji STL.
Jako 70-letni dziadek nie mam zbyt wiele czasu na naukę tak rozbudowanych algorytmów.
W nowym życiu będziemy mogli o tym pogadać  ;D

Klaudiusz wyczarował tu piękny szablon, tylko środkową część trzeba by podnieść o 27mm i wszystkie trzy części ponownie połączyć w jedną całość.
Całkowita wysokość części powinna wynosić 86 mm (+-1mm).

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #18 dnia: 2023.03.30, 11:38:57 »
@Waldek zobacz co masz w moim załączniku. Po dodaniu 27 mm "górna" część ma 85 mm. Poprawiona jest też "dolna", żebyś miał do czego przykręcić ten trzeci drive, ale jak to ci nie przeszkadza, to "moja" góra powinna pasować do oryginalnego dołu.

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #19 dnia: 2023.03.30, 11:42:10 »
@matofesi
Jesteś genialny, dokładnie tak to sobie wyobrażałem.
Teraz muszę tylko wysłać plik do druku.
Bardzo dziękuję za wielkie wsparcie tutaj na forum.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #20 dnia: 2023.03.30, 11:47:07 »
@Waldek zastanawia mnie tylko jak chcesz wyprowadzić kable z tego trzeciego napędu... Nie da się ich podpiąć jedną taśmą - zmieszczą ci się w tym wycięciu co jest dwie taśmy? Bo jakby co to mogę ci zrobić głębsze wycięcie.


Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #21 dnia: 2023.03.30, 12:39:28 »
@Waldek zastanawia mnie tylko jak chcesz wyprowadzić kable z tego trzeciego napędu... Nie da się ich podpiąć jedną taśmą - zmieszczą ci się w tym wycięciu co jest dwie taśmy? Bo jakby co to mogę ci zrobić głębsze wycięcie.

Nie, nie jest wymagana żadna dodatkowa modyfikacja obudowy.
Jest to tylko jedna taśma wychodząca z tyłu obudowy.
Mój interfejs obsługuje tylko 2 napędy, a Gotek jest równolegle z napędem A.
Dokładniej, muszę przełączać ręcznie  sygnał Drive Select 0 i Motor Enable A między napędem A a Gotkiem.
Bardzo podobnie jak na tym rysunku.


matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #22 dnia: 2023.03.30, 12:42:44 »
Aha. Czyli przełącznik jest gdzieś po drugiej stronie pojedynczej taśmy. Czyli zasadniczo - jeśli czegoś nie spaprałem przy przerysowywaniu - możesz drukować te STLe, które załączyłem.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #23 dnia: 2023.03.30, 12:53:33 »
I tak jeszcze jako ciekawostka - pliki wrzucone w slicer ze standardowym profilem do mojego Endera mówią, że całość to prawie 30 godzin druku i ponad 300 gramów filamentu przy infillu 10% i odpowiedniej liczbie perimetrów, żeby "trzymadełka" były pełne dla sensownej wytrzymałości. Szybsza drukarka oczywiście zrobi to szybciej, ale zużycia materiału nie specjalnie da się uniknąć.

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #24 dnia: 2023.03.30, 13:12:32 »
Złożyłem zamówienie na druk.
Koszty: obiekt pożądania = 12,41 €
Przesyłka pocztowa = 6,99 €
Czas oczekiwania = jeden tydzień :D


damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #25 dnia: 2023.03.30, 13:28:18 »
A gdzie zlecasz wydruki 3D jeśli można zapytać ?
Jakiej technologii używają, mają jakieś ograniczenia wymiarowe ?

BTW, mnie Cura wyliczyła że przy 20% wypełnieniu wydruk zajmie jakieś 23,5 godziny i 250g filamentu.

« Ostatnia zmiana: 2023.03.30, 13:48:57 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Waldek

  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Miejsce pobytu:
    Łużyce
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #26 dnia: 2023.03.30, 13:46:03 »
Postaram się wyjaśnić.
Plik STL wrzucę tutaj:
https://www.treatstock.com (Place an instant order)
Punkt drugi (na następnej stronie) wybieram usługodawcę.
Są one wymienione według ceny, ocen itp.
Tutaj szukam takiego z regionu.
Można się bawić w to zamówienie, aż do procesu płatności.
Przy okazji, po złożeniu zamówienia otrzymasz komunikat, że druk może być wykonany lub nie. Jeśli nie, to treatstock zaproponuje innego dostawcę.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #27 dnia: 2023.03.30, 13:50:50 »
@damik ale ustawiłeś 4 perimetry żeby "uchwyty" to napędów były wypełnione perimetrami? No i kwestia dla jakiej drukarki - ja mam w swoim profilu Endera ustawionego na dość konserwatywne prędkości więc może tu różnica.

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2434
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #28 dnia: 2023.03.30, 14:08:24 »
Ja kompensuję to grubością ścianki około 1mm, więc może się nie złamie przy 20% wypełnieniu ;)
Zwykle newralgiczne mechanicznie miejsca potem impregnuję chloroformem przy pomocy małego pędzelka, może można lepiej ale tak mi się to zwykle sprawdza.
Drukarka Tronxy 400mm3.
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Edycja pliku STL.
« Odpowiedź #29 dnia: 2023.03.30, 14:31:48 »
Nie wiem jak wyglądają parametry Cury, ale jak ustawisz "ściankę" (czyli jak rozumiem grubość zewnętrznego shella) na 1mm to uchwyty będą miały w środku dziurę wypełnioną infillem. Uchwyty mają 3mm więc trzeba by dać 1.5mm. Reszta nie musi być wypełniona - tam jest zresztą bardzo gruba "podłoga" (8mm), która może mieć spokojnie 10% infillu i będzie stabilna zwłaszcza jak dasz na górę trzy napędy.

Zakładam, że drukarka to Tronxy XY-3 albo coś zbliżonego - nie wiem jakiego profilu używasz, ale teoretycznie potrafi być sporo szybsza od Endera więc może stąd ta różnica.

Co do chloroformu - nie znam metody. Co to ma niby robić i na jakich materiałach działa?