Autor Wątek: Murmulator ;)  (Przeczytany 17678 razy)

twrdwsk

• *
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Murmulator ;)
« Odpowiedź #90 dnia: 2024.06.06, 09:05:47 »
Czy istnieje lista plytek, z którymi współpracuje to oprogramowanie?

Możesz opracować własną płytę w EasyEDA i podpisać ją Fastbeta.

To dziwna odpowiedź. W takim razie będę musiał wyjaśnić moje pytanie.
O murmulatore dowiedziałem się z filmiku blogera RetroGralnia.
I wpadłem na pomysł, aby go kupić lub zbudować.
W filmie od RetroGralni używany jest firmware Fastbeta. Wygooglowałem, wszędzie Fastbeta jest powiązana z murmulatorem (rosyjska strona i hiszpańskie forum oraz nasze forum).
Projekt nie ma własnej strony internetowej ani strony na githubie. Nie używam Telegrama, podobnie jak wiele osób tutaj w Polsce.
A potem zacząłeś pisać, że firmware może działać również na Pimoroni.
Dlatego miałem logiczne pytanie, czy ogłosiłbyś całą listę obsługiwanych platform dla swojego oprogramowania układowego.
Murmulator 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, Pimoroni i itd.

zaxon

« Odpowiedź #91 dnia: 2024.06.06, 09:27:48 »
Murmulatory 1.4 leżą u mnie w sklepiku. Jeszcze kilka mi zostało.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Waldek

• Miejsce pobytu:
    Łużyce
« Odpowiedź #92 dnia: 2024.06.06, 11:45:44 »
Mogę go tylko z czystym sumieniem polecić.
Wszystko polutowane czysto i wszystko działa.
Oczywiście nie jest też problemem zamówić płytki u JLCPCB i samemu je zmontować, żadne czary.

fastbeta

• RP2040 Fastbeta ZX Spectrum computer
  • *
  • Miejsce pobytu:
    NYC
« Odpowiedź #93 dnia: 2024.06.07, 08:04:29 »
Wygooglowałem, wszędzie Fastbeta jest powiązana z murmulatorem (rosyjska strona i hiszpańskie forum oraz nasze forum).

Nie mam nic wspólnego z płytką. Nie mam nic wspólnego z ruskimi oprócz granicy państwa.
Znalazłem ich stronę (dwa lata temu) tak jak ty i zacząłem pisać oprogramowanie ZX spektrum pod Pi Pico zamiast ich g***a

twrdwsk

• *
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
« Odpowiedź #94 dnia: 2024.06.07, 09:30:52 »
Przepraszam, ale nie słyszałem odpowiedzi na moje pytanie już dwa razy.
Odpowiadając na twoją nową odpowiedź, chciałbym cię zapytać, czy myślałeś o utworzeniu osobnego tematu o Fastbeta, ponieważ nie wspierasz teraz swojego oprogramowania układowego dla murmulatora.
Ponadto wprowadzasz w błąd ludzi, którzy kupują tego klona od szanowanego zaxona.
Moim zdaniem logiczne jest, że w temacie o projekcie powinno być firmware lub ich omówienie, które na nim działają i są dla niego wspierane.
I proszę nie dewaluuj doświadczenia innych osób, którym tak jak mi projekt się podobał zanim nazwali go g****m.

fastbeta

• *
  • Miejsce pobytu:
    NYC
« Odpowiedź #95 dnia: 2024.06.07, 18:08:30 »
Ponadto wprowadzasz w błąd ludzi, którzy kupują tego klona od szanowanego zaxona.

???

Waldek

• Miejsce pobytu:
    Łużyce
« Odpowiedź #96 dnia: 2024.06.07, 19:41:45 »

Moim zdaniem logiczne jest, że w temacie o projekcie powinno być firmware lub ich omówienie, które na nim działają i są dla niego wspierane.

Zapoznaj się z pierwszymi postami na ten temat  :)
Płytka została opracowana przez Alex_Ekb, istnieją różne aplikacje z tą płytką "Murmulator", w zależności od montażu i oprogramowania firmware.
Firmware od fastbeta jest napisany dla Raspberry Pico i emuluje kilka ZX Spectrum.
To nie fastbeta zasugerował platformę Pimoroni, ale pawelb, który o to poprosił.
Jeśli fastbeta może dostosować firmware do Pimoroni, to w porządku, nie musi tego robić.
Nawiasem mówiąc, nie ma listy obsługiwanych platform, Pico działa również bez płyty, ale wtedy  zabrakuje mu pewnej sprawności ;D
Nie sądzę też, aby istniał projekt, to tylko hobby ludzi, którzy są bardzo dobrze zaznajomieni z programowaniem Pico.

zaxon

« Odpowiedź #97 dnia: 2024.06.08, 18:41:05 »
Zaraz, moment. Rozróżnijmy 2 sprawy. hardware i firmware.

Na stronie Murmulatora jest przecież wszystko. Jakie sa jego wersje, jakie sa do niego firmware,które co może i do jakiej wersji pasuje i co obsługuje.  Sa opisy, linki, tabelki , schematy. Wystarczy sie zapoznać. Są linki do Telegram gdzie chłopaki w razie problemów szybko coś doradzą.

Można na nim uruchomić i Nintendo i Atari Lynxa a także i ZX SPectrum.

Bo projekt zwany  Murmulator to pewna idea, podobnie jak Pentagon. Realizowana w wielu wersjach sprzetowych . A także firmwarowych.

Mnie projekt sie spodobał bo przypomina nieco pomysł z przed lat , zwany ZX Uno. Więc zająłem sie jego propagowaniem . Potem Borg to chyba u mnie wypatrzył na FB więc sobie też zmontował  i tez mu sie spodobało, więc zrobił o tym video ;)

Fastbetaza to  do tego napisał genialne firmware  i ciągle nad nim pracuje , zupełnie bezinteresownie. Tu sugeruję jednak go pochwalić i okazać mu spory szacunek bo z taką wiedzą pewnie nie musi tego robić. A robi . Niestety , coraz trudniej spotkać takich ludzi . NO i nie wprowadza nikogo w błąd ? Podaje rzeczowe informacje. Nawet przeportował swoje firmware gdy sie ktoś zapytał.

Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Waldek

• Miejsce pobytu:
    Łużyce
« Odpowiedź #98 dnia: 2024.07.01, 21:59:13 »
Fastbeta v.32

fastbeta

• *
  • Miejsce pobytu:
    NYC