Komputery z Z80 > AMSTRAD

[CPC6128[ GOTEK czyta ale nie czyta "dyskietek"

(1/3) > >>

Plastek:
Cześć.

Podłączyłem GOTEK w swoim CPC6128 zamiast stacji 3,5". Niby wszystko ok, po wydaniu polecenia CAT odczytuje zawartość plikowej "dyskietki" z pendrive'a i widać jakie są na niej pliki, ale przy próbie wczytania (LOAD"PLIK) czy uruchomienia (RUN"PLIK) następuje jakby zawieszenie systemu i po kilkunastu sekundach wywala info, że nie może odczytać pliku. Dodam, że w GOTEK (mam wersję z wyświetlaczem OLED) nie widać żeby odczytywał ścieżki dyskietki - stoi na 00 a LED odczytu w GOTEK świeci. Dlaczego?

Ten GOTEK pracuje poprawnie z Amigą 600 (jako DF1 i drugą stacją DF2 na taśmie).

ZorrO:
A czy do CPC używasz tej samej taśmy czy innej?
Jeśli innej to może któraś żyłka nie kontaktuje albo ma zwarcie z masą.

Podaj więcej szczegółów, podłączasz wewnętrznie czy na zewnątrz?
Masz Amstrada czy Schneidera?

Plastek:
- Taśma jest ta sama jaka była w CPC. Odcięte jest złącze 3" a założone 3,5" wg opisów w necie.
- Sprawdzałem taśmę, wygląda że jest ok ale jeszcze raz ją "przedzwonię".
- Gotek jest wpięty wewnątrz. Miałem uszkodzoną stację 3", więc na tej samej taśmie (wg. opisów z netu) jest zamontowana 3,5" stacja - bodajże ALPS - przerobiona do pracy z CPC/Amigą. Niestety nie mam ani jednej dyskietki z softem na CPC na 3,5" więc nie mam jak sprawdzić działania (gdybym miał np. ParaDOS wewnątrz, mógł bym ją chociaż sformatować {chyba zainwestuję}); po włożeniu jakiejś dyskietki DD i odczytaniu CAT, wyświetlają się jakieś trzy pliki (dziwne nazwy, pewnie pozostałość po PC) i ilość miejsca która pozostała wolna. Więc zakładam że flop działa i połączenia są OK.
- Wersja to AMSTRAD z oryginalnym zielonym monitorem. Czasem podłączam go przez SCART do TV żeby mieć kolor.

ZorrO:
A czy masz możliwość podłączenia 3.5" do PC ?
Bo możesz użyć na nim programu CPCDiskXP i nagrać nim Amstradowe dyskietki na PC.
Tylko nie pamiętam czy on potrafi wybrać stronę dyskietki programowo czy trzeba do stacji dorobić przełącznik.

Najkrótszy programik w Basicu do formatowania zajmuje 2 linijki ale nie chce mi sie go szukać.

Może jest sprawna, albo tylko pin STEP nie kontaktuje ewentualnie ma zwarcie z masą.

Plastek:
Niestety już nie dysponuję PC z możliwością podpięcia flopa.

Dziś znów walczyłem - bez efektów. Czasem CAT odczytuje zawartość, czasem nie ("Drive A: read fail"), teraz znów stacja 3,5" też nie czyta CAT... szaleństwo :D .
Sprawdziłem taśmę sygnałową - nie ma nigdzie zwarcia między żyłami. Przelutowałem złącze GOTEK'a (bo może jakiś lut puścił?), też bez efektu. Przelutowałem złącze dyskietki na MB w CPC (lata ma więc może tam?) - też nic. Zasilanie +5V jest.
Wczoraj podpiąłem GOTEK pod moją Amigę600 - działa bez problemu więc napęd wygląda że jest ok; problem gdzieś po stronie CPC - najbardziej podejrzewam taśmę, jak znajdę drugą to zrobię nową.

FILM z zachowania: https://youtu.be/f-aAbpFTPt8

Jak widac na filmie, LED miga ale nie ma odczytu ze ścieżek (T:00.0)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej