Autor Wątek: Spójrzcie na YouTube...  (Przeczytany 200546 razy)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #300 dnia: 2019.12.15, 17:33:18 »
COMMODORE CZY ATARI? - 47min.
https://www.youtube.com/watch?v=2BwgIj4fKdk
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #301 dnia: 2019.12.16, 06:41:07 »
Gra się nazywa Alpharay, i jest to ładna strzelanka w stylu R-type na C+4, z fajną muzą na dwóch kanałach.
To tak a propo poszerzania naszych wyobrażeń o tym co taka maszynka potrafi. :)
https://www.youtube.com/watch?v=FIRXFRg6U_I  <- Longplay ponad godz.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Ilyad

  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Miejsce pobytu:
    Białystok, IV Rzesza Pospolita
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #302 dnia: 2019.12.16, 15:38:01 »
Nie ma co. Chłopcy z Psytronik sie postarali. Nie zdziwiłbym się, gdyby to była Amiga...
ZX-81, ZX-Pand AY, 48k "gumiak", 48K+, 128K + "Toster", +2 "szarak" 1024k Profi, Masakrator FM, DivIDE 2K11, ZX Evolution rev. C, ZX-Uno, C64, C16 64K, Plus4 + 1541 Ultimate II + SD2IEC

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #303 dnia: 2019.12.16, 17:01:30 »
Commodore +4/16/116 w latach swojej młodości były omijane wielkim łukiem i dostępne z przeceny lub wręcz dyskryminowane (może poza Węgrami).
A teraz proszę, na aukcjach osiągają ceny z kosmosu i ludzie na to jeszcze coś piszą  :D
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

rzookol

  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Miejsce pobytu:
    Lublin/Stasin
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #304 dnia: 2019.12.16, 21:14:37 »
Z kosmosu to troche nie ale, trudno znaleźć maszynke ze sprawnym CPU. W sumie od razu po zakupie trzeba kleić radiator. Plusem jest to, że są dwa emulatory CPU, jeden od Zaxona, drugi od Lotharka (z rozszerzeniem pamięci do 256kb). W ogóle procek może robić sam bankowanie więc w porównaniu do C64 czy nawet C128, rozszerzanie pamięci jest sensowniejsze (a Commodore16 można rozszerzyć do 64kb w godzinę podmieniając ramy i dodajac dwa kabelki do adresacji). Autor chipów do C=264 czyli Bill Herd (odpowiedzialny także za C128 i za Amigę 4000) udziela się na facebookowej grupie.

Z demek moim ulubionym jest https://www.youtube.com/watch?v=975LSPRauVY
Wygląda jak dobre intro na A500. No i dla bajeru oczywiście stacja C1551. Basic 3.5 fajny, operacje dyskowe które nie wymagają wywijasów jak w zwykłym 2.0, no i podpięte pod klawisze funkcyjne. Część gier i dem wymaga karty z sidem, niestety nie mam. Szkoda, że nikt  Polaków nie produkuje :)

Jak dla mnie, obecnie dużo ciekawsza maszyna niż C64, który zaczął niestety zjadać własny ogon.
« Ostatnia zmiana: 2019.12.16, 21:21:29 wysłana przez rzookol »
+2, +3, CPC128Plus, kilka Amigi, kilkadziesiąt Maków, walające się Commodore

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #305 dnia: 2019.12.16, 22:31:56 »
Resztę-robiący TED też nie jest dużo mniej awaryjny niż CPU.
Generalnie kupić sprawną sztukę C16/116/+4 w obecnym czasie to spora loteria, bo to bardzo awaryjne konstrukcje.
Dlatego trzeba zwykle kupić ze 2-3 sztuki w stanie nieznanym zanim trafisz na sprawny, a przynajmniej ze sprawnym CPU czy TED'em  :o
Ja po to by poskładać 2 sprawne sztuki kupiłem chyba 5 sztuk zanim je skompletowałem - i tu się robi cena z kosmosu.
Takiego sprawdzonego zdobyć to nie jest prosta i tania sprawa, chyba że ma się farta :)
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #306 dnia: 2019.12.17, 02:58:38 »
Jak będzie dalsze zainteresowanie, to zapewne ktoś "sklonuje" albo zrobi emulator sprzętowy.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #307 dnia: 2019.12.27, 13:43:46 »
Kostka Rubika w mniej niż sekundę :o
https://youtu.be/ixTddQQ2Hs4

Dalszy postęp będzie chyba wymagał chłodzenia ;)

zielony64

  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Miejsce pobytu:
    Nowa sól
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #308 dnia: 2019.12.27, 23:28:38 »

Dlatego trzeba zwykle kupić ze 2-3 sztuki w stanie nieznanym zanim trafisz na sprawny, a przynajmniej ze sprawnym CPU czy TED'em  :o



ja trafiłem za trzecim  :D

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #309 dnia: 2019.12.27, 23:52:59 »
Ciekawe czy te nawiercone dziurki w kostce nie przeszkodzą w uznaniu ich rekordu.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #310 dnia: 2019.12.29, 04:53:51 »
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #311 dnia: 2019.12.29, 09:24:05 »
Ciekawe czy te nawiercone dziurki w kostce nie przeszkodzą w uznaniu ich rekordu.

Za chwilę ktoś zbuduje własną, porządnie łożyskowaną kostkę i zejdą do jeszcze niższych wartości (bez konieczności wiercenia czegokolwiek - zakładam, że to mocowanie było im potrzebne ze względu na siły powodowane m.in. tarciem w prymitywnym układzie mechanicznym kostki). Panowie nauczyli się czegoś o analizie obrazu i pewnie to przyda się im w dalszej pracy.

Wariactwo - ale takiemu wariactwu mówię tak :)

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #312 dnia: 2019.12.29, 16:36:08 »
Za chwilę ktoś zbuduje własną, porządnie łożyskowaną kostkę i zejdą do jeszcze niższych wartości (bez konieczności wiercenia czegokolwiek - zakładam, że to mocowanie było im potrzebne ze względu na siły powodowane m.in. tarciem w prymitywnym układzie mechanicznym kostki).

Co mi przypomniało stare, dobre czasy, gdy kostka Rubika była nowością :)

U mnie w szkole była rywalizacja, kto najszybciej ją ułoży. No i czasami w trakcie szybkiego kręcenia wypadał narożny klocek, co oznaczało dyskwalifikację... Kostkę trzeba było solidnie przygotować, przede wszystkim - rozebrać na części, pousuwać wszystkie niedociągnięcia wtrysku (zadziory), wygładzić, a następnie przesmarować, by wszystko chodziło lekko, ale z wyczuciem.

Oczywiście dostępne były oryginalne, węgierskie kostki - dość przyzwoitej jakości - oraz kilkukrotnie tańsze "zamienniki". Te się w ogóle nie nadawały do szybkiego układania, bo były zbyt mało precyzyjnie wykonane, na dodatek kolorowe naklejki potrafiły się przesuwać, zwłaszcza, jak kostka się rozgrzała po kilkuminutowym treningu :)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #313 dnia: 2019.12.29, 16:59:36 »
Wstyd się przyznać, ale chyba nigdy nie udało mi się jej ułożyć metodą inną niż rozbiórki na części składowe ;)

Czas odgrzebać kostkę i poszukać tutoriali :)

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Spójrzcie na YouTube...
« Odpowiedź #314 dnia: 2020.01.06, 23:20:28 »
Mój rekord życiowy to ułożenie zaledwie dwóch ścianek na raz. Za to byłem dobry w układaniu węża. Dla mnie to było proste i dziwiło mnie że innym takie przekształcanie kształtów i zapamiętanie ich sprawiają kłopoty. :D
Parę lat temu kupiłem sobie taką uproszczoną kostkę z 4ma polami na ściance zamiast 9iu, ze zamiarem że się nauczę, ale bubel się rozlatywał i nie miałem cierpliwości by wykonywać ruchy tak wolno aby się nie psuła. Leży w kącie. :)

Jak dzieci reagują na starą technologię. Widywałem już podobne rzeczy ale nie po polsku.
https://www.youtube.com/channel/UCu9dd90MpuTSEYv8gapQOUA/videos

Coś dla kolekcjonerów automatów Arcade z małymi mieszkaniami. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=2qStddskZLs
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)