Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atlantis dnia Dzisiaj o 21:08:50 »
Głupie pytanie. Czy podczas programowania ZX MAX jest podłączony do zasilania?

Tak, oczywiście.

Cytuj
Quartus widzi programator?

Tak. Zresztą najlepszym dowodem na to, że programator działa poprawnie i jest widziany przez oprogramowanie jest fakt, że jestem w stanie podpiąć do niego Sizifa i jego CPLD jest wykrywany. Tylko z Alterą z ZX Max 128 jest jakiś problem.

Cytuj
Jak zachowują się diody na blasterze przy próbie programowania?

Prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi. Zobaczę gdy podłączę następnym razem.


Cytuj
Spróbuj na czas programowania wyciągnąć wszystkie scalaki z płyty, jeżeli są w podstawkach.

Tego też próbowałem. Również nie pomogło.

Cytuj
Układy nie muszą być uwalone ale mogą mieć zablokowany JTAG.

O tym też pomyślałem. Musiałbym jednak mieć niezłego pecha, żeby na dziesięć zamówionych układów trafić na dziesięć zablokowanych w ten sposób. No i jest jeszcze ta kwestia, że zaprogramowany (i poprawnie działający w komputerku) układ również przestał być wykrywany.
BTW czym mogę zaprogramować/odblokować układ z zablokowanym JTAG-iem?
2
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KWF dnia Dzisiaj o 20:33:45 »
Quartus II 13 kiepsko działa pod Win10. Możesz spróbować odpalić go w trybie zgodności z Win7 ale niekoniecznie może  pomóc. Altery z Ali mogą być z wyłączonym JTAGiem i Blasterem ich nie zaprogramujesz.
3
WSPÓŁCZESNE KLONY / Odp: Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skoti dnia Dzisiaj o 20:22:57 »
Głupie pytanie. Czy podczas programowania ZX MAX jest podłączony do zasilania? Quartus widzi programator? Jak zachowują się diody na blasterze przy próbie programowania?
Spróbuj na czas programowania wyciągnąć wszystkie scalaki z płyty, jeżeli są w podstawkach.

Układy nie muszą być uwalone ale mogą mieć zablokowany JTAG. Chociaż ta jedna działająca powinna dać się zaprogramować jeszcze raz.
4
WSPÓŁCZESNE KLONY / Zaprogramowanie EPM7128S do ZX Max 128
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atlantis dnia Dzisiaj o 18:40:21 »
Złożyłem ostatnio dwie sztuki ZX Max 128 (Issue 3). Z pierwszą nie było żadnych problemów. Udało mi się właściwie od razu zaprogramować układ CPLD, a komputerek ruszył właściwie od razu po podłączeniu zasilania.
Z drugim egzemplarzem niestety utknąłem. Wielokrotnie próbowałem zaprogramować EPM7128S i programator (tani klon Altera USB Blastera) za nic nie jest w stanie wykryć i zaprogramować układu. Mam dwie sztuki tego programatora i żadna nie chce zadziałać. Używam Quartus Programmera na Windowsie 7 (wirtualka odpalona pod Debianem), próbowałem też na laptopie z Windowsem 10 - na żadnym nie działa.

Początkowo stwierdziłem, że pewnie na Aliexpress trafił mi się trefny zestaw układów, w którym tylko jeden był sprawny. Zamówiłem więc pięć kolejnych i z nimi mam dokładnie ten sam problem - żadnego nie jestem w stanie zaprogramować. Może nawet uznałbym, że znów trafiły mi się uwalone układy, gdyby nie jeden szczegół - ten już zaprogramowany (z działającego komputerka) także nie jest już wykrywany przez Quartus Programmer.
Próbowałem też przełożyć pusty układ CPLD do pierwszego komputera i zaprogramować go w nim, ale to też nie przyniosło żadnego rezultatu.

Sam układ działa poprawnie - odpala poprawnie, jeśli włożę w podstawkę zaprogramowany CPLD.

Ktoś miał podobny problem i znalazł jakieś lekarstwo? Pamiętam, że istniał jakiś alternatywny sposób programowania układów CPLD Altery pod Linuksem (używałem go do zaprogramowania CPLD w Karabasie). Używało się do tego jakiegoś narzędzia obsługiwanego z linii poleceń, ale za nic nie mogę teraz znaleźć tego programu...

Ewentualnie, któś mógłby poratować (rzecz jasna odpłatnie) zaprogramowanym układem?
5
GRY / Odp: Nowe gry na ZX 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez popocop dnia Dzisiaj o 16:07:08 »
EL BIGOTUDO - coś dla miłośników gier przygodowo-zręcznościowych i eksploracji wielu pomieszczeń. Tylko dla 128k. Gra jest płatna.
Strona gry:
https://zxonline.net/game/el-bigotudo/
6
AMSTRAD / Modyfikacja oryginalnego cartridge'a do Amstrada 464+/6128+
« Ostatnia wiadomość wysłana przez elBeton dnia Dzisiaj o 16:05:24 »
Witam
Mam cartridge od GX4000 kupiłem go tylko po to żeby odpalić w ogóle Amstrada 464 Plus i tak zamierzam wrzucić mu Basica i Parados, a resztę będę wgrywał przez interfejs DDI5 tylko muszę poszukać odpowiednie przejściówki. Tak więc rozebrałem go do gołej płytki, wstawiłem gniazda żeby łatwo wyjmować eproma i go programować. Zanim przyjdzie mi zamówiony eeprom W27C010, który ponoć pasuje najlepiej i na który wgram Basica+ParaDOSa ale zastanawiałem się czy wejdzie i odpali się W27C020 (256KBx8), który akurat pod ręką mam. W ogóle płytka chyba ma jakieś mostki konfiguracyjne tak mi się wydaje opisane jako LK1, LK2, .... LK6. Na stałe z tego co widać LK1 jest zwarty ścieżką drukowaną.

Czy ktoś wie czy da się to jakoś poustawiać aby mieć pełne 256KB do wgrania jakiegoś obrazu?
Docelowo chciałem odpalić kość W27C040 512KB, na którą chciałem wgrać demo CRTC3 które ma 512KB w obrazie cartridge'a.
7
MSX / Odp: yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tooloud dnia Wczoraj o 18:28:55 »
tak, będę dawał znać, tak samo z innymi msxowymi rzeczami.
8
MSX / Odp: yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hsimpson dnia Wczoraj o 18:19:54 »
Świetny artek, jak dla mnie bomba. Mogę poszerzyć swoją wiedzę o MSXach. Dzięki :)

PS. Czy będziesz robił zbiorcze zamówienie na nową wersję 8mb?
9
MSX / yamanooto - mapper z emulacją SCC dla MSX
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tooloud dnia Wczoraj o 17:19:14 »
Pomyślałem, że warto zebrać to w jeden wątek również przyszłościowo -> w czerwcu pojawi się wersja 8mb tego karta.

Na start -> można poczytać u mnie na stronce "czym to się je" -> https://tooloudtoowide.com/nic-nie-kupuje/msx/yamanooto-czyli-2mb-scc-cart-do-komputerow-msx/.

W momencie braku na rynku innych kartów z SCC (sytuacja jest dynamiczna, są dostępne w Rosji, jak były dostępne w Hiszpanii to cena była 160 EUR). Na pewno warto śledzić, jeżeli ktoś nie ma Carnivore 2 (a nowe Carnivore 2+ to 180 EUR + wysyłka/cło więc robi się drogo) to jest to jakaś budżetowa alternatywa do wiwisekcji portfela drogimi kartami (30 EUR to nie dramat) plus stanowi to dopełnienie SD Mapper MegaRAM 512k, który ma dość ograniczone możliwości, w tym brak emulacji SCC.

Do czego najlepiej użyć Yamanooto? Do dużych (pojemnościowo) gier i tych które mają w sobie SCC. Oczywiście - jeżeli macie albo Carnivore 2 albo MegaFlashROM SCC+ SD i sporadycznie korzystacie z zasobów MSXowych, albo nie przeszkadza Wam ciągłe kasowanie i zapisywanie nowych obrazów ROM - to korzyści z Yamanooto będą niewielkie (jeśli jakiekolwiek będą).
10
POWITANIA / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawelb dnia Wczoraj o 12:02:11 »
Rozważ też Superfo 128k Replica (https://github.com/DonSuperfo/ZX128-Replica).   Masz tam dwa AY-8912 , port joystica,  miejsce na wifi , audio bluetooth, divmmc. Ja jestem z niego zadowolony.

Strony: [1] 2 3 ... 10