Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Modulator do Meritum

(1/3) > >>

damik:
Może nie każdy o tym wie, ale do komputera Meritum powstał fabryczny projekt modulatora na układzie MC1374 pozwalający podłączyć go do odbiornika TV zamiast monitora. :)
Nie mam pewności czy ukazał się on na rynku, ale sam taki projekt powstał wraz ze stosowną dokumentacją.
Miałem też kiedyś wewnętrzną dokumentację z MERA-Elzab do tego ustrojstwa, jednak gdzieś mi to przez lata przepadło, znalazłem jedynie przy okazji bieżącego remontu mieszkania gotowe takie urządzenie zmontowane na płytce uniwersalnej jakie kiedyś zbudowałem na podstawie tej dokumentacji z drobnymi modyfikacjami.
Jeśli znajdę podczas obecnych prac remontowych w moim domowym archeo te oryginalne dokumenty z ELZAB'u to może postaram się je opublikować, jeśli ktoś będzie tym jakoś zainteresowany. ;)

Tymczasem publikuję fotkę tego mojego cuda.

KWF:
Niezłe archeo masz w domu ;) a remont prawie jak wykopaliska w Dolinie Królów ;)

damik:
Trochę mi się tego nazbierało przez te 30-kilka latek, a że mam tendencje do zbieractwa to mi się uchowało to i owo ;)
Remont mi się jeszcze nie zakończył i kto wie na co jeszcze trafię podczas dalszych wykopalisk :D

pgru:
Czy to działa po prostu tak, że na wejściu ma zespolony sygnał wizyjny(Composite), zgodny z innymi komputerami a na wyjściu ma PAL, czy SECAM?

damik:
To jest sam modulator, czyli trzeba mu już doprowadzić zespolony sygnał wideo w dowolnym standardzie PAL, SECAM czy NTSC lub BW oraz dodatkowo ma wejście audio, a z drugiej strony się go podłącza do wejścia antenowego i stroi TV na kanałach 1-6 by uzyskać obraz.

Akurat Meritum 1 i 2 posiadał obraz monochromatyczny, więc żaden enkoder PAL czy SECAM nie był mu potrzebny.
W innym przypadku jeśli chcemy mieć kolor a posiadamy tylko sygnał RGB tak jak na przykład w Meritum 3, to potrzebny jest jeszcze jakiś enkoder np na układzie MC1377 lub AD724 by uzyskać kolor w TV.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej