Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

MSK Impol-1

<< < (2/6) > >>

JLS:
Sterownik ma baterie na płycie procesora jak i również na płytach z pamięciami SRAM.
Czy była klawiatura, tego nie wiem, jak wcześniej wspominalem, od 30 lat,
ten sterownik nie był w uzyciu, a znajomy z którego firmy pochodził rzeczony sprzęt
nie przypomina sobie, czy kiedykolwiek był on włączony podczas jego zatrudnienia.
Ten sterownik był zastąpiony  TeleAstrą.
Jestem zaskoczony tym,  że baterie akumulatorów,
nie poniszczyły ścieżek.
Zapewne różnią sie składem chemicznym w porównaniu do tych które niszczyły/niszczą
stare płyty PeCetowe.

apk:
Super sprzęt. Na wszelki wypadek zgraj epromy.
Wrzucisz zdjęcia pozostałych modułów? Odpalałeś ten sterownik?
Do niego rzeczywiście raczej potrzebny jest terminal. podłączenie rsem do komputera powinno wystarczyć. Tylko pewnie potrzebny będzie pełny kabel, a nie okrojony.
Czy nabyłeś również dokumentację?
Ten akumulator prawdopodobnie podtrzymuje układ RAM, który jest koło układu eprom.

m0b:
A ja bym się tam żadnej pracy terminalowej nie spodziewał. To sterownik programowalny. Nie wiem na ile Impol robił rozwiązania, które miały jakiś rdzeń udostępniający środowisko do tworzenia programów PLC, bo równie dobrze mogło być konieczne napisanie programu w asm i załadowamie do EPROMu.

apk:
Skoro tyle tam jest portów szeregowych to oznacza, że do czegoś były wykorzystywane. Terminalem najłatwiej podejrzeć co, choć niekoniecznie muszą to być sensowne rzeczy. Poza tym sterownik ma moduł graficzny, więc coś było wyświetlane. Skoro było wyświetlane to możliwe, że było tez wprowadzane. A skoro brak standardowego gniazda klawiatury, więc z dużą doza prawdopodobieństwa wprowadzanie odbywało się przez RS-232. Tyle mojej dedukcji. Prawdę pierwszy pozna (a może już zna) właściciel i mam nadzieję podzieli się z nami tą informacją.

pgru:
Dla mnie też GRAF to może być jakiś moduł graficzny. Pytanie tylko jak wyświetla obraz? Może warto byłoby zobaczyć układy na "GRAF"ie? Co do biosów to też ciekawe jaka jest zawartość...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej