ZX Spectrum > HARDWARE

DivMMC i snapshot - nie zawsze działa

(1/2) > >>

Pancho:
Chciałem się skonsultować w sprawie funkcji, którą ma DivMMC EnJOY!, czyli snapshot w kontekście zapisywaniu stanu gry na zawołanie. Korzystam z niego, ale od czasu do czasu snapshot się nie udaje (glitche i zwis albo reset). Trzeba cofać się do poprzedniego, ostatniego udanego. Zrobiłem jakby co uaktualnienie do ESXDOS v0.8.9, ale zgodnie z intuicją nic to nie pomogło. Przeczyściłem złącza izopropanolem. Wydaje się, że pomogło. Efekt destrukcji stał się rzadszy, ale nie zniknął. Pytanie do was:

Czy to normalne zachowanie i powinienem być wdzięczny, że w ogóle mam taką funkcję i w większości przypadków działa (najlepsze co mogę zrobić to właśnie czyste złącza)? Czy jednak da się coś tu zrobić (w obrębie tego sprzętu), aby działało niezawodnie?

Aha. Snapshoty też się lekko degenerują z jednego na drugi. Zostają często drobne śmieci wokół postaci gracza, które nie znikają po odczycie. Ale powiedzmy, że nie przeszkadza to zbytnio. I jest drugorzędnym problemem.

Sprzęt: ZX Spectrum +2 (szary) z modyfikacją composite video ("modern TV fix") i modyfikacją Stereo (modyfikacje wykonane przez Bena Versteega), DivMMC EnJOY! v2014.1, karta Kingston SDHC 4GB, joystick podłączony do DivMMC.
Oprogramowanie: ESXDOS v0.8.9, akurat ostatni przypadek gry to Wonderful Dizzy (*.tap), ale defekt występuje też z innym grami. To nie kwestia konkretnego tytułu.

Z góry dzięki za info.

Tygrys:
Czy próbowałeś te snapshoty odpalać na jakimś emulatorze? Czy tam również występują artefekty?

Pancho:
Sprawdziłem teraz ze Speccy 5.9. Są takie same jak na urządzeniu. Te co nie mają artefaktów wokół postaci to nie mają. Te co mają to mają. Te co są popsute są tak samo popsute.

tooloud:
najprościej można to sprawdzić tak, załącz .tap'a gry na której to się robi, ktoś sprawdzi czy u niego to też występuje i będzie jeden krok do przodu, inaczej tak trochę zgadywanie z fusów, które są daleko za siedmioma rzekami.

Pancho:
To jest na tym tapie, Wonderful Dizzy z oficjalnej strony.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej