Autor Wątek: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?  (Przeczytany 17271 razy)

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« dnia: 2018.10.17, 11:57:19 »
Hej!

Mam Toastracka z Divide.

Chciałbym posłuchać sobie na nim utworów w formatach muzycznych używając jakiegoś playera.

Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to jaki player/ formaty plików? Jak to skonfigurować najlepiej żeby pliki muzyczne były widziane przez player z karty CF?

Z góry dzięki!


Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.10.17, 13:16:44 »
A jakiego firmware używasz?

Jeżeli esxdos to są komendy typu .playpt3, .playstc

Innym rozwiązaniem jest również Wild Player, do ściągnięcia tu http://budder.narod.ru/MugenGroup/wp.htm

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.10.17, 14:42:50 »
Mam ten standard od Lotharka. Esxdos też tam można włączyć.

Dzięki, sprawdzę ten player bo widzę że można odtwarzać z FAT32.

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.10.17, 19:05:44 »
Uruchomiłem Wildplayer, działa!

Jest tylko jeden problem - nie chce odtwarzać plików .AYL. Czy jest jakiś sposób na nie?

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.10.18, 09:25:09 »
Nie wiem co to jest .ayl, ale jeśli masz na myśli pliki .ay to raczej możesz zapomnieć o ich odtwarzaniu - .ay to rip pamięci, który np. w playerze na PC jest uruchamiany na emulatorze procesora i odpowiedniego chipu muzycznego. Część takich plików da się uruchomić na fizycznym sprzęcie, ale nie jest to prosta metoda i na ile wiem nie ma playera, który potrafiłby to robić jednym kliknięciem.

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.10.18, 10:18:36 »
Nie wiem co to jest .ayl, ale jeśli masz na myśli pliki .ay to raczej możesz zapomnieć o ich odtwarzaniu - .ay to rip pamięci, który np. w playerze na PC jest uruchamiany na emulatorze procesora i odpowiedniego chipu muzycznego. Część takich plików da się uruchomić na fizycznym sprzęcie, ale nie jest to prosta metoda i na ile wiem nie ma playera, który potrafiłby to robić jednym kliknięciem.

Dzięki!

Rozszerzenie mają .AYL. Nawet tak jest na screenie playera, na liście (wspieranych?) formatów, tutaj:

http://www.worldofspectrum.org/pub/sinclair/screens/in-game/w/WildPlayer.gif


matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.10.18, 10:59:57 »
A... Doczytałem - AYL to jakiś format playlist - w opisach wymieniany jest razem z m3u. Czyli to nie format muzyki tylko lista innych plików do odtworzenia.

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.10.19, 10:24:03 »
A jaki masz divide? Ten czeski http://divide.cz/ ? Jeśli nie mylę się to divide Lotharka nie jest divide, tylko jest divmmc niezależnie od nazwy. Miałem kiedyś 2k11.

Wildplayer mając na pokładzie divmmc nie potrafi odczytać plików z karty czy dysku. Mam nanosd (divmmc) i do wilplayera dokupiłem czeski divide. Ten divide to niezły kozak. Zużycie prądu wzrasta o około 50% i mój +3 przegrzewa się (resety, zwisy, brak dźwięku). Musiałem założyć mu radiatory na turbosound fm, rom i procesor, bo wykańczał maszynę. Teraz z radiatorami jest lepiej, ale po ok. 50 minutach muzykowania przestaje odtwarzać muzykę. Nie ma już zwisów i resetów.  Gdy komp złapie temperaturę, muszę go wyłączyć, aby wystygł. Problem nie występuje, jeśli komp jest otworzony i chłodzony powietrzem  :P Chodziło mi po głowie zamontowanie wiatraczka tylko nie ma tam w środku za bardzo miejsca.

Esxdos ma polecenia do odtwarzania muzyki, ale posługiwanie się nimi nie należy do najwygodniejszych. Za to współpracuje z divmmc bezproblemowo.
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.10.20, 12:42:42 »
A jaki masz divide? Ten czeski http://divide.cz/ ? Jeśli nie mylę się to divide Lotharka nie jest divide, tylko jest divmmc niezależnie od nazwy. Miałem kiedyś 2k11.

Wildplayer mając na pokładzie divmmc nie potrafi odczytać plików z karty czy dysku. Mam nanosd (divmmc) i do wilplayera dokupiłem czeski divide. Ten divide to niezły kozak. Zużycie prądu wzrasta o około 50% i mój +3 przegrzewa się (resety, zwisy, brak dźwięku). Musiałem założyć mu radiatory na turbosound fm, rom i procesor, bo wykańczał maszynę. Teraz z radiatorami jest lepiej, ale po ok. 50 minutach muzykowania przestaje odtwarzać muzykę. Nie ma już zwisów i resetów.  Gdy komp złapie temperaturę, muszę go wyłączyć, aby wystygł. Problem nie występuje, jeśli komp jest otworzony i chłodzony powietrzem  :P Chodziło mi po głowie zamontowanie wiatraczka tylko nie ma tam w środku za bardzo miejsca.

Esxdos ma polecenia do odtwarzania muzyki, ale posługiwanie się nimi nie należy do najwygodniejszych. Za to współpracuje z divmmc bezproblemowo.

Mam Divide 2k14 od Lotharka.

https://lotharek.pl/productdetail.php?id=71

misiek2

  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Miejsce pobytu:
    lubelskie
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.10.20, 20:33:47 »
Czyli wildplayer nie potrafi odczytać muzyki z karty czy coś w tym temacie uległo zmianie?
ZX Spectrum 128+ (toastrack), Timex 2048, Just Speccy 128, Sizif 512, N-GO, Masakrator FM, Divide 5.7c, Divide 2k14, ZX-UNO 2mb, Amstrad CPC 464 + DDI3 z 512 kb ram

Assembloid

  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #10 dnia: 2018.10.20, 20:47:42 »
Czyli wildplayer nie potrafi odczytać muzyki z karty czy coś w tym temacie uległo zmianie?

Potrafi, jeżeli jest sformatowana w FAT32. Widzi root i można przeglądać zawartość katalogów na karcie. U mnie gra prawie wszystkie typy plików muzycznych jakie napotkałem w paczkach (na pewno nie gra .AY i .AYL.).

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Odp: Jak odtwarzać pliki muzyczne używając Divide?
« Odpowiedź #11 dnia: 2019.01.21, 07:01:48 »
A jaki masz divide? Ten czeski http://divide.cz/ ? Jeśli nie mylę się to divide Lotharka nie jest divide, tylko jest divmmc niezależnie od nazwy. Miałem kiedyś 2k11.

Lotharek do 2010 roku, z tego co pamiętam produkował divide w/g czeskiego projektu na czerwonym PCB i 3 GALach bez kwadratowego CPLD ;)
Kiedyś kupiłem od niego taką niezmontowaną płytkę do zabawy, poskładałem i działa mi do dzisiaj.
Sprawdziłem moją pocztę i było to w 2010 roku, potem dopiero była wersja 2k11.
« Ostatnia zmiana: 2019.01.21, 08:06:52 wysłana przez damik »
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.