Komputery z Z80 > POLSKIE KOMPUTERY

Cobra 1

(1/9) > >>

zaxon:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2564143&sid=efe2a6f5c675866c28b5347db180e378

az mnie naszla chec poskladac :)

Phonex:
Dobre!

"Pamięć masową stanowił magnetofon kasetowy. I tu należy wspomnieć o bardzo ciekawym rozwiązaniu, jakie zastosowali autorzy.
W przypadku, gdy nastąpił błąd odczytu z taśmy - wystarczyło cofnąć taśmę nieco w tył i wewnętrzny program monitora wczytywał sobie program dalej od momentu wystąpienia błędu. Nie trzeba było wczytywać całego programu od początku. Przy takim systemie leżały i kwiczały wszelkie Atari commodore czy ZX Spectrum, gdzie po częstokroć kilkunastominutowych modłach na wstrzymanym oddechu (i w kompletnym zresztą bezruchu) - system wywalał nagle błąd ładowania. :) "

steev:
Spectrum. Kilkanaście minut.
Atari pierwsze drzwi na lewo...
;)

martin381:
Pamiętam ten projekt nawet zaczałem w tych  czasach zbierać części ale na tym się zakończyło....

trojacek:
Niejako konkurencyjnym projektem, choć nieco innym, był CA80.
Był też jakiś projekt komputera specopodobnego, coś mi chodzi po głowie. W połowie lat 80-tych. Ale nie mogę go jakoś przywołać z zakamarków pamięci - nazywało się to-to "Zuch", "Druh" czy jakoś tak. Nie mogę tego skojarzyć z konkretną gazetą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej