Komputery z Z80 > SAM COUPE

SAM Coupe

<< < (2/13) > >>

matofesi:

--- Cytat: Abrimaal w 2012.01.15, 02:22:12 ---
--- Cytat: matofesi w 2012.01.14, 23:39:45 ---512x192 to nadal 24 kilo ekranu do obróbki.

--- Koniec cytatu ---
Mode 1 i 2 (kolory 1x8 i hires) zajmują po 12 kB

--- Koniec cytatu ---

Hmm... Nie do końca. Sam miał cztery tryby. Trzy 256x192 i czwart 512x192.
Tryb zgodności ze Spectrum to oczywiści 6912 bajtów. Tryb atrybutów 8x1 to 2x6144. Trzeci to pełny kolor czyli 16 kolorów z palety - 4bity na piksel - w sumie 24 kilo. Ostatni to hi-res - tam były 4 kolory z palety - 2 bity na piksel - przy dwa razy większej liczbie pikseli to nadal 24 kilo.

Jedynie w trybie atrybutów 8x1 dawało się zrobić sensownie animację na cały ekran - przykładem była Sphera, która pracowała właśnie w tym trybie. Zarówno tryb kolorowy jak i wysokiej rozdzielczości wymagały kupy roboty, żeby coś w nich zrobić sensownie.


--- Cytat: Abrimaal w 2012.01.15, 02:22:12 ---

--- Cytat: matofesi w 2012.01.14, 23:39:45 ---Juggler to prosta sprawa - animacja na 8 klatek robiona na przełączanych ekranach.
--- Koniec cytatu ---
Nie pomyślałem o takim tricku, wyglądało to na ciężką pracę codera :)

--- Koniec cytatu ---

Juggler miał tak na prawdę jeden plus - grafika została świetnie skonwertowana z Amigowego rendera. To właśnie powodowało, że robił takie wrażenie :)
Samego kodu wiele tam nie było. To trochę tak jak infinite bobsy w Surprise - wyglądało jakby straszne rzeczy się tam działy a tak na prawdę rysowany był jeden bob na klatkę a reszta to przełączanie ośmiu ekranów ;)

m.

Sir David:

--- Cytat: Abrimaal w 2012.01.14, 22:08:39 ---Czy ktoś jeszcze dziś robi coś na tej maszynie?

--- Koniec cytatu ---

Ja jeszcze próbuję coś pisać w wolnych chwilach, choć za dużo ich nie mam. Mam jedno demko na ukończeniu i parę efektów luzem, do ewentualnego wykorzystania w przyszłości. Może gdybym dostał od kogoś jakąś fajną muzykę, to coś jeszcze bym z tego skleił.

Parę lat temu zrobiłem demo-slideshow Astro 2 na podstawie Bunnik-a 2k Edwina Blinka. Wrzuciłem je na nvg, ale chyba ten serwer został już zapomniany, bo plik ciągle leży w incoming i nie da się go pobrać. Można je zobaczyć na youtube.


YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: kky w 2012.01.16, 09:46:24 ---Ja jeszcze próbuję coś pisać w wolnych chwilach, choć za dużo ich nie mam. Mam jedno demko na ukończeniu i parę efektów luzem, do ewentualnego wykorzystania w przyszłości. Może gdybym dostał od kogoś jakąś fajną muzykę, to coś jeszcze bym z tego skleił.

--- Koniec cytatu ---

E-Trackera mam; emulator chyba dość dobrze emulował Philipsa?
Może się kiedyś skuszę.

matofesi:
SAA emulowane jest bardzo ładnie - spokojnie można robić muzykę.

Tylko jak będziesz coś dłubał e ETrackerze to proszę o niewysyłanie dużej ilości kurew w moją stronę ;)
A jakby co, to mam chyba gdzieś swój zeszyt z rozpisaną instrukcją do ETrackera przed jej przetłumaczeniem jej na angielski.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
MAT:

> Tylko jak będziesz coś dłubał e ETrackerze to proszę o niewysyłanie dużej ilości kurew w moją stronę ;)
-------------
Nieee, dlaczego. To nieczęste, że się komuś chce kodować utilsy - i raczej godne pochwały.
Z resztą kiedyś juz raz to wstępnie oglądałem i program zachowuje się w sposób raczej rozsądny.

> A jakby co, to mam chyba gdzieś swój zeszyt z rozpisaną instrukcją do ETrackera przed jej przetłumaczeniem jej na angielski.
---------------
Nie pogardziłbym skanem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej