Komputery z Z80 > SAM COUPE

New version of SAM COUPE emulator

<< < (3/3)

Sir David:

--- Cytat: matofesi w 2012.03.27, 15:24:11 ---poza drobiazgami jak zapis video czy odczyt/zapis większych niż 16 kilo bloków pamięci SimCoupe robi wszystko, czego bym od takiego emulatora oczekiwał :)

--- Koniec cytatu ---

Właśnie sobie przypomniałem, czego mi najbardziej brakuje w SimCoupe. Ustawienia konkretnej prędkości emulacji. Teraz mamy do wyboru tylko prędkość Sama, albo po wyłączeniu synchronizacji prędkość maksymalną, a tymczasem programując w Comecie, SC_Assemblerze albo i Basicu bardzo przydałoby się przyśpieszenie emulatora np. do 150 czy 200%. Edytor Basica staje się strasznie powolny przy bardzo długich liniach programu, a i assemblerom przydałoby się trochę więcej prędkości dla zwiększenia przyjemności kodowania :) Całkowite wyłączenie synchronizacji powoduje zbyt szybkie reakcje na naciskane klawisze i pracować się tak nie da.

Edit: Wyszło ASCD WIP3, ale nic się nie zmieniło w kwestii działania mojego dema. Napisałem w tej sprawie do Alesia, ciekawe czy coś poprawi.

faustxxx:
Jest już 0.98

0.98 final - april 2012
==========
* Sam: MODE 3 had switched palette entries 1 and 2
* Sam: MODEs 3 and 4 ignore VMPR bit 0 (this was missing)
* Sam: Better port access timings
* Fixed AY8910 deadlock bug (was caused by audio thread race condition)
* Added key shortcuts for floppy drives (F1, Shift+F1, F2, Shift+F2)
* Added variable emulation speed and shortcuts to control it (F3, F4)
* Added pause emulation option (available in menu and Ctrl+F3)
* Moved QuickSave shortcut from key F4 to F5
* Keyboard: Fixed caps lock problem
* Keyboard: Better mapping of symbols on PC keyboard to ZX Spectrum keyboard
* Video: Fixed palette problems in fullscreen mode when using DirectX 6 driver on Windows Vista and later
* Video: Fixed windows size after return from fullscreen to windowed mode when using DirectX 6 driver
* Video: User can now switch bilinear filtering (available in menu and Ctrl+F5)
* Audio: Many fixes in audio emulation and Win32 sound update routines
* Audio: Simplified DirectSound driver (because the support for old VXD drivers isn't needed anymore)
* Fixed ZX Printer's output, which was shifted one pixel
* Fixed minor incompatibility in kempston joystick emulation (top 3 bits were set instead of reset)
* Fiexd minor bug in ZXS48k quickboot (RAMTOP was set 1 byte less the correct value)
* Sam Coupé and ZXS 128k quickboots are now even faster
* Saving of SCS snapshots is now allowed in ZX SPectrum 48/128 modes as well
* Tape: Added VERIFY emulation to both ZXS and Sam modes
* Tape: Message "Press any key and start tape" is now skipped
* Tape: SAVE is faster on ZXS, because it doesn't wait 1 second after header anymore
* Tape: When a LOAD/VERIFY command is issued and no tape is inserted, user is asked to insert one

Sir David:
Aleš poprawił prawie wszystkie zgłoszone przeze mnie błędy i dodał zaproponowane funkcjonalności (np. ustawianie prędkości emulacji). Nadal nie zrobił jednak dwóch bardzo ważnych rzeczy: dokładnych timingów i odtwarzania samplowanej muzyki. Pierwsze skutkuje błędnym działaniem np. napisów/scrolli na ramce, jak np. w drugiej części The Lyra 3. Poprawienie tego będzie podobno wymagało wielu miesięcy ciężkiej pracy i na razie nie jest priorytetem... A co do samplowanej muzyki, to... Aleš twierdzi, że na Samie była zbyt rzadko wykorzystywana, a modułów z Amigi powinno się słuchać na Amidze! Dziwi mnie trochę takie podejście.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:

--- Cytat: Sir David w 2012.04.13, 07:54:47 ---Aleš poprawił prawie wszystkie zgłoszone przeze mnie błędy i dodał zaproponowane funkcjonalności (np. ustawianie prędkości emulacji). Nadal nie zrobił jednak dwóch bardzo ważnych rzeczy: dokładnych timingów i odtwarzania samplowanej muzyki. Pierwsze skutkuje błędnym działaniem np. napisów/scrolli na ramce, jak np. w drugiej części The Lyra 3. Poprawienie tego będzie podobno wymagało wielu miesięcy ciężkiej pracy i na razie nie jest priorytetem... A co do samplowanej muzyki, to... Aleš twierdzi, że na Samie była zbyt rzadko wykorzystywana, a modułów z Amigi powinno się słuchać na Amidze! Dziwi mnie trochę takie podejście.

--- Koniec cytatu ---

No widzisz. Wielkie dzięki za testy i za info.
Jest to więc _skrajnie_ kretyńskie i debilne "podejście" tego pana do użytkownika. Widocznie napisał program dla siebie. Nie wiem po co udostępnił więc go na sieci.
Bardzo to przypomina poje.bane podejście developerów ZX Evo, zarówno tych oficjalnych, jak i pana TS-Labs, oraz chociażby Buddera, który zrobił serię Wild (Wild Player, Wild Commander).
Udzielni ku.rwa panowie na włościach. Wszystko wiedzą najlepiej i nic poprawiać nie będą.
Przyznaję, że powoli zaczyna mnie to męczyć i irytować.
Evę niestety chyba niebawem downgrade'uję do pierwotnej konfiguracji i olewam już te ich obes.rane "nowości", na których co rusz coś nie działa.
Ech.

faustxxx:
1.00 – april 2012

    New! Added the support of TZX tape files. Only standard data blocks via ROM hooks are supported atm.
    ZIP-compressed snaps/tapes/disks can now be directly loaded into ASCD
    Added the Recent Files list displaying 10 most recent snap/tape/disk files open
    FDI: Added correct emulation of Missing disk status
    FDI: Added correct emulation of Write protected disk status
    Added autofire option for joystick (-autofire switch)
    Open Tape/Snap menu option incorrectly offered only snapshot files in the filter list
    D3D: OSD (on-screen-display) has now black color when border color is 6 or 7 (yellow or white)
    Caps lock "fix" didn't work on many computers, so there is another fix in this version
    Added low pass filter to ZX Beeper audio -> better music quality in some games
    An OSD message is shown whenever DAC on IC 8255 is activated
    SAA1099 soundchip is now available in ZX Spectrum 48/128 mode too
    AY8910 soundchip is now available in Sam Coupé mode too
    AY8910 soundchip is responding on its ports even if audio emulation is off
    More precise attribute port 255 emulation
    Fixed AY8910 port decoding (thanks to Velesoft)
    Quickboot option is now configurable in config file and menu (it was always on)
    Fixed a bug in SCS loader which caused it to report a file error when a datablock is longer than expected
    Fixed problem with Sam Coupe Tab key behaviour after Alt+Tab

a ja próbuje pomęczyć deweloperów simcoupe, żeby w końcu chociaż bete opublikowali:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej