ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

O czym chcielibyście poczytać?

(1/1)

RafalM:
Podczas spotkania rozmawialiśmy trochę o tym jak ma się rozwijać ta strona. Podobno jednym z jej elementów mają być artykuły i nie chodzi tu o stare archiwalne artykuły z czasopism ale współczesne teksty pisane przez użytkowników portalu.

Pozwolę sobie więc założyć taki wątek i spytać - o czym byście chcieli poczytać. Ja znam się trochę na grach, trochę na programowaniu, mógłbym kiedyś coś napisać. A może przydałyby się jakieś tutoriale dla początkujących - jak obsługiwać emulatory itp?  Jak sądzicie?

Duddie:
Ja bym chętnie poczytał o sztuczkach w programowaniu... Zawsze chciałem przerobić grę Firelord tak, żeby ładowała się z FDD3000, ale.... nigdy mi się to nie udało. Jej loader jest zagmatwany tak, że przy disasemblacji dostaje się śmieci. Są po prostu poumieszczane dziwne wartości pomiędzy właściwymi rozkazami w ten sposób, że disasembler głupieje i kod rozkazu rozpoznaje np. jako argument poprzedniego...
Z mojej strony możecie liczyć na artykuły o hardware, elektronice, naprawach sprzętu.

popocop:
Myślę, że potrzebne są zarówno artykuły dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Ja chętnie poczytałbym recenzje gier, które się ukazują ewentualnie recenzje gier starszych, ale mało znanych, a wartych poznania.
Sam mogę czasem opisać jakieś gry (od dawna robię to na PPA :) )

Pyza^Illusion:
Myślę, że stworzenie łopatologicznego tutoriala posługiwania się kilkoma emulatorami mogłoby paść moim czynem :) Podobnież z opisem czy recenzją niektórych programów, które mogą być pomocne przy twórczości ewentualnych zainteresowanych.
Jakieś sztuczki, kruczki i trochę "przeniesienie i skumulowanie" w jednym miejscu wiedzy np dotyczącej FDD3000 czy pomniejszymi przydatnymi procedurami w ASM również.

Sam chętnie poczytałbym nt. "jak to jest zrobione?" a dotyczyłoby to idei wybranych efektów np z dem. No i chętnie o różnych drobnych przeróbkach sprzętowych (wyjście composite, RGB etc.) jak przerobić zasilacz z PC aby zasilał Spectrum z dywizjonem przystawek, tudzież inne ciekawe przeróbki z montowaniem w inne obudowy itd. itp.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej