ZX Spectrum > HARDWARE

pEAR - zewnętrzne wejście EAR dla ZX Spectrum +2/+2A/+2B

(1/8) > >>

pear:
W końcu trafiło do produkcji :)
Płytka będzie wpinana elementami w dół w miejsce magnetofonu.
Magnetofon można podłączyć do drugiego złącza na płytce i nadal z niego korzystać.
Dodatkowo do wyprowadzenia gniazdo EAR dla sygnału z zewnątrz.
Źródłem sygnału może być magnetofon, smartfon, PC-et, etc.

KWF:
Eeee, nie do końca rozumiem idę ten płytki, skoro można wymusić wgrywanie programów z zewnętrznego źródła przy pomocy 10cm kynaru w +2A/B (tak jak to ma miejsce w +3). Co robi scalak w tej konstrukcji? Przełącza źródła sygnału? Zamienia sygnał z źródła zewnętrzengo z sinusoidy na prostokątny?

pear:
To wzmacniacz i komparator. Dopasowuje sygnał zewnętrzny do poziomów wymaganych przez ULA i tak, w uproszczeniu, zamienia sinus na prostokąt.
Poza tym nadal można korzystać z wbudowanego magnetofonu.

KWF:
Nadal nie widzę sensu tej płytki dla +2A/B, skoro istniejące gniazgo EAR/MIC można do tego wykorzystać, tak jak ono jest wykorzystywane w +3. Jedna ścieżka do ucięcia, 10cm kynaru i mamy ten sam efekt. Tak mam w swoim +2A (płyta od +2B Z70833 wydanie 1).

Płytka wygląda ładnie, ale jesteś pewien, że nie lepiej byłoby zrobić w technologi SMD, aby mieściła się nad istniejącymi elementami. Myślę nad kondesatorem, który może wadzić. Jaką on ma pojemność?

zaxon:
Sens jest taki zw wiekszosc MP3 playerow lub telefonow ma za slaby sygnal i ciezko cos wgrac.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej