Komputery z Z80 > MSX

MSX i Mapper Megaram

<< < (3/4) > >>

zbylu:
Pobrałem loadrom z podanego przez Ciebie źródła. Szczerze mówiąc wczytując ten rom poleceniem loadrom nadal nic się specjalnego nie dzieje (zrzut w załączniku). Loadrom się uruchamia, ekran mignie, szybko coś wyświetli i na końcu jest to co w załączniku. Nie wiem co źle robię, bo nie wyświetla się żadna wybieraczka plików, tylko od razu to co na załączonym pliku. Może wgrałem złą wersję? Albo do złego katalogu (zrobiłem katalog /loadrom w głównym drzewie i do niego wgrałem rom + loadrom).

skoti:
Na MSX1 loadrom nie zadziała z Nextora. Trzeba ten ROM załadować z MSXDOS 1. Ładujemy go przytrzymując klawisz 1 na starcie komputera. Ale na karcie musisz mieć dwie partycje. Jedna powinna być sformatowana jako FAT i na niej pliki MSXDOS1. Wgraj tam loadrom i rom. Powinno działać.

tooloud:
Trzeba tą partycję sformatować jako FAT12 - FAT16 nie jest widziany przez MSXDOS 1

skoti:
Jeszcze jedno. Partycja max 32MB.

tooloud:
gorzej, FAT12 teoretycznie do 32MB, ale żeby był dobrze czytany przez MSXDOS 1 to zaleca się 16MB max. Gdzieś pisałem o tym na blogu - jest coś takiego w dokumentacji do MSX DOSa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej