ZX Spectrum > HARDWARE

Zasilacz ZX Spectrum w 2023 r. Jaki niedrogi ?

(1/4) > >>

amigancik:
Witajcie, od pewnego czasu mój oryginalny zasilacz od ZX Spectrum 128K burczy zbyt głośno...
Jaki możliwie najtańszy z optymalnych jakościowo i wystarczających zasilaczy teraz można kupić ?
Chodzi o konkretny model, czy jest od razu z biegunowością +na zewnątrz i - w środku czy może jakiś rozbieralny z możliwością przelutowania kabelka na płytce ?
Poprosiłbym jakiś konkretny model czy symbol ?
dzięki ;)

tarhim:
Ja kupiłem na zasilacze online, za jakieś cztery dychy. Polaryzację mają dowolną, można dobrać.

tomi:
Np. ten z TME będzie dobry:

Zasilacz: impulsowy; stałonapięciowy; 9VDC; 2A; 18W; Wyj: 5,5/2,1
Oznaczenie producenta: CLW-1809-W2E-ER-CN
Symbol TME: CLW-1809-W2E-ER-CN

ma odpowiednią polaryzacje:
Polaryzacja: minus w środku
na dziś kosztuje 41.50 PLN netto

Taniej może wyjść zakup z polaryzacją dodatnią i jej zmiana poprzez przelotkę lub wymianę wtyku (zamianę kabelków  ;) )

amigancik:
znalazłem takie na znanym serwisie, czy będą ok ?

1. XBS-0920RP za 18,50 zł już z odwróconą polaryzacją
2. ZSI-9V/2A 2,1/5,5 za 28 zł niestety ze standardową polaryzacją czyli - na zewnątrz

a) czy poz. 1 będzie ok i wystarczające ?
b) czy ten jest lepszy i czy da się go rozebrać aby na płycie przelutować polaryzację kabelków, czyli zamienić "+" z "-"

perinoid:
1-ka wystarczy jeśli chodzi o moc a w 2-ce na pewno można przelutować przewód. Natomiast w obu przypadkach pod znakiem zapytania pozostaje "jakość" generowanego zasilania (jak to w zasilaczach impulsowych) oraz na ile destrukcyjne może się okazać rozbieranie obudowy drugiego zasilacza (wygląda na klejony).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej