ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Gumowy pasek napędowy

(1/2) > >>

apk:
Do tej pory nie miałem konieczności wymiany paska napędowego. Niestety i na mnie nadeszła pora zmierzenia się z tym zadaniem. Pasek jest od stacji dyskietek 3,5 ze starego laptopa. Jego szerokość to około 2mm, przekrój ma prostokątny. Nie jest sparciały. Jest pęknięty, ale guma jest w bardzo dobrym stanie. Czy da się go jakoś skleić? A jeśli tak to czym najlepiej, żeby spoina była elastyczna? Szukałem w Internecie zamiennika, ale bez powodzenia. Może patrzyłem w złych miejscach. Gdzie szukacie pasków do swojego sprzętu?

ZbyniuR:
Przejdź sie do warzywniaka albo i na kilka targowisk i zobacz czym są powiązane pęczki rzodkiewek. Może któryś będzie pasował. :)
Kolorowe gumki są bardziej elastyczne niż te czarne dlatego mogą być mniejsze w obwodzie o 1-2cm i nadal pasują. Byle w przekroju przypominały pasek a nie kwadracik czy kółko.

damik:
Pasek skleisz klejem cyjanoakrylowym do połączeń elastycznych.
Kiedyś też drukowalem na odpowiednio przerobionej drukarce 3D płaskie paski do stacji 3" Amstrad'a CPC z elastycznego TPU-95.

Gumek recepturek z warzywniaka nie polecam, bo po kilku miesiącach parcieją i pękają.  ;)

Kiedyś też kupiłem od chińczyka cały worek różnych gumowych pasków napędowych do sprzętu RTV, czasami udeje się coś dobrać przy naprawach sprzętu.

SAJ:
Na np AliExpress wpisz "drive belt set" kup zestaw gumek i dobierz ktoras, ktora bedzie pasowac.

avision:
Sprawdź jeszcze tu:

https://paski-audio.impelshop.com/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej