ZX Spectrum > GRY

Tumitak z podziemnych korytarzy

(1/16) > >>

KrisZX:
Witam
W moim posiadaniu jest gra na ZX Spectrum napisana przez dwóch polskich autorów gdzieś około roku 1990 -1991 i prawdopodobnie nigdy nie udostępniona, przynajmniej tak mi się wydaje. Potrzebuje pomocy w sprawie jej uruchomienia Trzeba napisać prosty program w BASIC-u "Loader", który by te grę wczytywał z taśmy magnetofonowej i uruchamiał. Znane są mi tylko następujące informacje, które są ważne przy jej uruchomieniu:
CLEAR 24099, Adres startu USR 65109, Adres bloku 24100, Długość 41436, kompresja 41210 i znacznik 183. Potrafi ktoś napisać do tego loader ? Ja dopiero wracam do ZX-a i na razie nie ogarniam tego.

Maryjan:
Może tak:

10 CLEAR 23999
20 LOAD "" CODE (opcjonalnie 24100)
30 RANDOMIZE USR 65109

KrisZX:
Tylko tyle ? Będę próbował.

Maryjan:
Jeśli to jest jeden plik typu CODE, to ustawiamy RAM-TOP poleceniem CLEAR 23999. Wczytujemy blok danych od adresu, czyli LOAD "" CODE 24100 i na koniec skaczemy pod adres procedury uruchamiającej, czyli RANDOMIZE USR 65109. I tyle.

KrisZX:
Tak to jest jeden blok kodu. Autor specjalnie tak nagrywał gry bo mniej miejsca zajmowały na kasecie. Oby jeszcze kaseta była sprawna. Zobaczymy. Wiem co powinienem, skończę tylko naprawę Timexa i jak wszystko będzie OK. To podzielę się informacjami na forum.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej