Komputery z Z80 > JUPITER ACE

Jupiter ACE - bascolACE ROM

<< < (2/4) > >>

KWF:
Jest, ale tłumaczy się, uzupełnia oraz koryguje ;) Aleś w gorącej wodzie kąpany. :P

damik:
Tak tylko nieśmiało zapytałem  8)

KWF:
Schemat przejściówki do tego ROMu w załączniku.

R2 i C2 należy dobrać empirycznie w zależności od technologii wykonania zastosowanego CPU. Linia ROM_A13 może przejść w stan wysoki najwcześniej 100-120ms po czasie, po jakim linia /RESET CPU przechodzi w stan wysoki.

W przypadku zastosowania układu 27C128 zworka JP1 powinna być włożona na stałe. W przypadku zastosowania EPROMu 27C256, zworką można wybrać górną lub dolną połówkę układu.

Układ 27C128 należy zaprogramować następująco:
- dolne 8K - bascol1.rom
- górne 8K - bascol2.rom

Wersje ROMu:
- easy - komendy BASICa wpisywane litera po literze
- tokens - komendy BASICa tak jak w ZX Spectrum

Ze względu na różnice w układach generacji obrazu pomiędzy Jupiterem a Speccy, nie należy korzystać z instrukcji PLOT, DRAW, CIRCLE, które operują bezpośrednio na pikselach.

damik:
Ciekawe to ... i kilka ograniczeń jest zdecydowanie nieuniknionych.
Gdyby komuś się udało podmienić procedury graficzne z ZX81 to przynajmniej w semigrafice by poszły rozkazy typu PLOT itp...
Z kolorami to też pewnie będzie problem  ;D, chyba że udało by się to pod Jupkowy kolor mod przerobić.

KWF:
Kolorki są dostępne wprost w z tego ROMu klonie i emulatorze (http://jupiler.antoniovillena.es) Antonio. Schemat klona gdzieś mam, ale jeśli poszukasz w sieci pod hasłem "bascolace" w wynikach powinien wyskoczyć jego klon. Schemat w ostatniej rewizji ma nr 19.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej