ZX Spectrum > GRY

ZX Spectrum 128 +2B ( JetPack i Manic Minner )

(1/7) > >>

amiga4ever:
Dostałem wreszcie upragnione ZX i o zgrozo pierwsze schody. Czy jest jakiś sposób by zagrać w Jetpacka bez Kempstona??? Przecież mój ZX go nie ma i co? Nie zagram w większość gier? Cięzko w to uwierzyć ,że mogli coś takiego zrobić. To samo z Manic Minner - każdy kierunek jest przekręcony. Jeżli faktycznie brak na to lekarstwa to sprzedfam to w diabły i kupię ZX Spectrum + :P
Czy taka przejsciowka https://www.ebay.co.uk/itm/1-zx-spectrum-2-3-atari-joystick-adapter-convertor/333304387223?hash=item4d9a7d5697:g:onQAAOSwYCRb5FTg wyleczy problem?

KWF:
Poszukaj tego "ZX SPECTRUM +2/+3 JOYSTICK ADAPTER & JOYSTICK TESTER 2-IN-1" za bardzo podobne pieniądze, a dużo ciekawsza zabawka.

Albo kup koszmarnego w używaniu joya SJS.

trojacek:
Za tę cenę to chyba znajdziesz joystick z przełącznikiem trybu lub dwiema wtyczkami. I będzie to lepsze wyjście niż ten paździerz :)

popocop:
Spectrum +2 i +3 mają wbudowane porty joysticka w standardzie Interface II. Dodatkowo gniazda są lekko zmodyfikowane żeby pasowały tylko amstradowe joysticki. Mając przejściówkę można używać zwykłych joysticków, ale w grach będą działać jako Sinclair Joystick albo Interface II.
Jetpac i Manic Miner to bardzo stare gry, które obsługują jedynie klawiaturę i joystick w standardzie Kempston. Chcesz grać joystickiem Kempston - kup interface Kempston.

matofesi:
Nie wiem jak Jetpac (bo ma zabronioną dystrybucję a nie chce mi się grzebać ;)) ale Manic Miner obsługuje jeszcze joystick Cursor (5,6,7,8 i 0). Próba grania Sinclairem też da średnie efekty ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej