ZX Spectrum > EMULATORY

Jaki emulator ma tryby timexowe + ESXDOS?

<< < (11/11)

trojacek:
No niby tak, ale to nie do końca, czego potrzebowałem. Dotychczas skrobałem kod na "żywym" sprzęcie i jakoś to działało, ale na starość robię się wygodnicki (wygodniejsze wklepywanie i debugowanie jest na PC), poza tym nie zawsze i wszędzie chce mi się zabierać Timexa i monitor. Stąd potrzeba emulatora.

Jeśli jednak uruchomię wyrzeźbiony kod na ZX Uno, nie oznacza to wcale, że będzie on poprawnie działał na uboższych modelach. Timex + divIDE to moim zdaniem konfiguracja absolutnie najpodstawowsza, cała reszta jest powyżej. Jak coś ruszy na TC2048, to ruszy i na bardziej rozbudowanych modelach (a jak nie, to już problem ich implementacji, a nie mój).

A tak przy okazji zapytam - jak tam Twoje eksperymenty z Teensy? Od czasu, jak ostatnio pisałeś na ten temat, pojawiła się sporo szybsza wersja (4).

smok.wawelski:
No tak, jakieś różnice mogą być - inny ROM, timingi, pewnie do robienia dem będzie to miało znaczenie. Mi w Borielu raczej różnicy nie zrobi, bo nie grzebię w czystym assemblerze wstawek zależnych od 5 taktów zegara.

trojacek:
Inny ROM, więcej RAM w divIDE, może jakieś subtelne różnice w obsłudze divXXX - a diabli wiedzą :)
Jak się nie jest asem przestworzy, to się lata niziutko nad ziemią ;)

Abrimaal:

--- Cytat: ZX Freeq w 2019.09.12, 10:43:28 ---Zesarux chodzi też pod Windows. :) Ale dla mnie jest za ciężki (i w obsłudze, i to że instalator ma tyle MB)

--- Koniec cytatu ---
ZesarUX jest prosty w obsłudze, jeśli używamy parametru --noconfig i po nim podajemy po kolei co ma zrobić. Fakt, jest dużo do czytania w experthelp, ale to tylko świadczy o jego ogromnych możliwościach. W sumie ze skrótu czy pliku .bat  / .cmd możemy go dowolnie skonfigurować. Nie wiem tylko czy podczas pracy możemy tą konfigurację modyfikować z zewnętrznego pliku czy programu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej