Komputery z Z80 > SAM COUPE

Nowa wersja emulatora SimCoupe

(1/2) > >>

Sir David:
Autor emulatora SimCoupe poprawił parę błędów (ostatni po niedawnej dyskusji na grupie fejsbukowej) i po kilkuletniej przerwie wypuścił nową kompilację. Dostępna jest np. tutaj:
https://github.com/simonowen/simcoupe/releases/tag/20200117

Przy okazji powiem, że jakiś czas temu zmodyfikowałem nieco ten emulator dodając parę usprawnień debuggera. W mojej wersji można na przykład wykonywać kod krok po kroku (czyli w dowolnie zwolnionym tempie) przy włączonym podglądzie graficznym pamięci RAM. Umożliwia to obejrzenie co i jak jest rysowane na ekranie nawet piksel po pikselu. Dzięki temu widać na przykład, jak są rysowane różne efekty w demach. W oryginale wykonywanie kodu krok po kroku jest możliwe tylko przy podglądzie tego kodu. Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę swoją wersję udostępnić.

Tygrys:
Jest to na tyle ciekawa funcjonalność, że może dogadałbyś się z autorem emulatora i dodał taką funkcjonalność do niego, jako oficjalną?

Sir David:
Już kiedyś rozmawiałem na ten temat z autorem. Twierdził, że będzie to wymagało bardzo dużych zmian w kodzie całego debuggera i nie chciał tego robić. Dlatego postanowiłem sam pogrzebać w kodzie. I rzeczywiście, debugger jest napisany w taki (zaskakujący dla mnie) sposób, że nie było to łatwe. Dało się zrobić, ale wymagało nieelegackich sztuczek i nie wiem tak naprawdę, czy nie zepsułem czegoś w innym miejscu. Dlatego swojej wersji używam rzadko, tylko do podglądania działania dem. Jest w tym niezastąpiona :)

Tygrys:
New SimCoupé release.

https://github.com/simonowen/simcoupe/releases/tag/20210501

Changes since the last release:
fixed fullscreen and window position saving issues (#31)
fixed crash opening empty tape image (#34)
fixed frozen screen after keyboard speedup (#35)
fixed Blue Alpha VoiceBox being detected when disabled (#40)
fixed half-height GIF animations (#38)
fixed cursor positioning in hex edit mode (#41)
fixed some UTF-8 path encoding issues (#32)
fixed issue selecting non-existent recent file
renamed Atom Legacy to Atom Classic
hide some OS key combinations from emulation
allow debugger to be toggled

Sir David:
Głównie bugfixy, z czego chyba tylko jeden bug zauważyłem:

--- Cytuj ---fixed some UTF-8 path encoding issues (#32)

--- Koniec cytatu ---
Zdążyłem już pousuwać polskie znaki z nazw plików i folderów, bo się nie otwierały ;)

A tutaj nie wiem co autor miał na myśli, choć debuggera używam często:

--- Cytuj ---allow debugger to be toggled

--- Koniec cytatu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej