ZX Spectrum > SOFTWARE

esxDOS v0.8.8

<< < (2/4) > >>

trojacek:

--- Cytat: matofesi w 2020.05.27, 13:40:04 ---Browser NMI używa mechanizmów systemowych - jak system nie ma LFN to skąd miałby je brać browser? ;)

--- Koniec cytatu ---

Browser mógłby we własnym zakresie sięgać do fizycznych sektorów i doczytywać LFN.
Ja jakoś nie czuję potrzeby LFN, to tylko taki "nice to have" dla mnie.

m0b:
Ja mam na karcie "trochę" plików do wyboru - nie ukrywam, że bez LFN poruszanie się po tej liście jest nieco utrudnione :)

redhawk:
Modle sie o LFN, a takze o zapamietywanie pozycji. Moje /Games/ nad SD jest podzielone na wiele malych katalogow typu A/Ad/ itepe ale nawet z tym troche ciezko nawigowac. Uzywam kolekcji z Gamebase i w wersji 8 znakowej czesto ciezko cos znalezc bo jest tyle podobnych nazw.

Ta nowa przegladarka File Browser For Uno podobno dziala pod esXDOSem w normalnych DIVach tez, i ma LFN i zapamietywanie pozycji. Moze warto sprobowac.

Ja nie moge bo moje Just Nano jest na 0.8.6 i nie wiem jak uaktualnic....

m0b:
Przyjacielu drogi! :) O to właśnie chodziło - śmiga aż miło.
Co do Just Nano, to chyba nie pomogę, gdyż on ma zworki, a ja nienawidzę zworek. Na divIDE są przełączniki ;)
Wrzuć na kartę flasher esxDOSa 0.8.8, tzn. pliki esxMMC.*, a potem zapytaj Zaxona, którą zworkę ruszyć, żeby odblokować zapis do EEPROMa. Uruchom komputer ze starym esxDOS'em i wczytaj esxMMC.tap. Gdy poprosi o odblokowanie EEPROM'a, to go odblokuj, naciśnij przycisk i poczekaj cierpliwie na koniec programowania. Wyłącz ZX'a, wyjmij kartę, skasuj z niej stare katalogi BIN i SYS, skopiuj nowe z esxDOSa 0.8.8. Nadpisz je zawartością katalogów SYS i BIN z wskazanego przez Ciebie browsera i możesz już działać z nowym DOSem i nowym browserem. Procedurę instalacji esxDOS masz w README i zajmuje całe 3 punkty ;)

PS: Jeśli coś pokręciłem to przepraszam, Zaxon pewnie podpowie Ci jak przywrócić interfejs do życia ;)

m0b:
No dobra, opisana wyżej procedura zadziała np. na divIDE (pomijając kwestię różnicy w pliku, którym się uruchamia update EEPROMa). Gdzieś mi mignął opis zworek JN i żadna z nich nie służy do blokowania/odblokowania zapisu, więc możliwości są dwie: nie trzeba nic przestawiać i po prostu przeprowadzić zapis. Albo wystarczy podmienić pliki na karcie na nowszą wersję, a interfejs wczyta sobie co potrzebuje z karty. W sumie nic złego się nie wydarzy, jeśli zrobisz sobie kopię plików z karty i zapiszesz tam wersję 0.8.8.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej