ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

JS128 grey,

<< < (8/8)

hsimpson:
No no dokładnie. Coś jak ostatni JustCPC 4 :D. Dla mnie ideał :)

tooloud:
o, dobry pomysł!

tomi:

--- Cytat: zaxon w 2020.07.23, 18:54:41 ---Odpalone, działa ale prawde mówiąc, nie mam pomysłu co z tym dalej zrobić. Zresztą po ilości komentarzy i dopingu..pewnie pojdzie do zamrażarki ;)

--- Koniec cytatu ---
Jak dla mnie super projekt, szacunek Zaxon :) Szkoda, że poszedł śladem ustaw sejmowej opozycji do zamrażarki.
Dla mnie by był idealny, to mógłby mieć trochę zmian w ustawieniu we/wy. Oczywiście nie wiem czy byłby możliwe technicznie, może to tylko marzenia  ::)
Mianowicie dla mnie bardziej istotne niż nowe funkcje (choć BT na pewno jest miłym dodatkiem) istotne jest jak najmniejsze kaleczenie oryginalnej obudowy.
Dlatego marzyłbym o poniższych zmianach:
- czytnik SD, zmieniony na uSD i przesunięty do otworu keypad;
- wzorem resetu (zakładam że przy otworze reset jest reset  ;D ), zamontowane 2 przełączniki  NMI i on/off divMMC umieszczone przy otworze RS232/Midi
w dwu powyższych możliwość wykorzystania otworu po Joy1 zamiast keypad/Midi
- dodana obsługa wbudowanego magnetofonu
- jeśli port joy1 byłby nie wykorzystany, to można by dodać tu port dla joya w standardzie Sinclair będący przelotką do znajdującego się obok kempstona

Wydaje mi się że marketingowo uniknięcie konieczności modyfikowania obudowy, również zwiększyłoby ilość chętnych.

To tyle o moich sugestiach/marzeniach, gdyby jakimś przypadkiem projekt został rozmrożony  ;)

zaxon:
Chyba nie odmroże bo w między czasie ludzie zrobili  parę płyt które mniej lub więcej spełniają twoje założenia... Nie wiem jak ich losy sie potoczyły dalej ? Troche ostatnio wypadłem z nowinek o ZX-owym hardware.. Strasznie dużo tego powstaje ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej