Komputery z Z80 > MSX

[uwaga] beer-ide cart tylko z poprawką - pin 2 do masy a nie do +5V

(1/1)

tooloud:
tak tylko informacyjnie jeżeli będziecie sobie kiedyś robić beer-ide do MSX'a to projekt, który krąży po sieci i był na główny archiwum MSXowym hasotten.com ma błąd - pin nr 2 z gniazda IDE powinien iść od masy a nie do +5V. Wrzuciłem do chińczyków płytki testowe, jak wszystko będzie ok to w jakimś miejscu - może na wiki fajnie było by to wrzucić (bo generalnie miałem już gerbery z błędem w koszyku do produkcji). Nie wiem czemu nikt od 2009 roku nie wrzucał poprawionej wersji. Gdzieś mi się ostatnio obiło o oczy, że ktoś to sprzedaje po circa 150 zł w PL.

https://www.msx.org/forum/msx-talk/hardware/beer-202-ide-interface?page=6


--- Cytuj ---As user storhemulen gently pointed out to me there is an error in my design, and it is potentially very damaging.
Pin 2 of the IDE header should be connected to GND (0V) and not to VCC (+5V). Using the design without this correction is very likely to cause a short circuit when a drive is connected to the IDE header.
--- Koniec cytatu ---

KWF:
Ciekawe ile MSXów poszło z dymem.

tooloud:
wiesz co - ludzie chyba generalnie używali bardziej IDE Sunrise. Beer-ide to taki projekt DIY, zdarzają się w tym błędy jak widać. Nie wiem czy były one na papierowym projekcie, po prostu znalazły się w plikach Eagle, które były umieszczane w reporyztoriach.

skoti:
Płytka od Tooloud poleżała trochę w szufladzie, ale w końcu jest. Bardzo prosty interfejs do poskładania. Max 4 partycje po 32 MB. Obsługuje tylko MSX-DOS 1.
Szybki teścik zaraz po uruchomieniu https://youtu.be/HKWpXLXOMpc

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej