Komputery z Z80 > MSX

uszkodzony MSX1 Philips 8020

(1/4) > >>

gorgh:
czołem, dziś dostałem kabelek do wgrywania programów audio i kabel wideo. Zacznę od wideo:
Po kablu antenowym wszystko pięknie działa, ale kabel monitorowy daje kolorowe artefakty na znakach i brak jest dźwięku, jak ruszę kablem w odpowiedni sposób to artefakty znikają ale nadal nie ma dźwięku.
Teraz problem poważniejszy: pomimo podłączenia kablem din8-jack3,5 komputer nie reaguje na wysyłane dane audio  z komórki, nic nie słychać w głośnikach.
Teraz pytanie:
czy ktoś z was naprawia może MSXy? Bardzo mi zależy, żeby ten komputer działał

SAJ:

--- Cytat: gorgh w 2021.05.18, 20:06:57 ---pomimo podłączenia kablem din8-jack3,5 komputer nie reaguje na wysyłane dane audio  z komórki, nic nie słychać w głośnikach.

--- Koniec cytatu ---

Mysle, ze warto by bylo najpierw sprawdzic ten kabel. Sam MSX moze byc ok.
Sprawdz po stronie wtyczki DIN8, czy na pewno kabelki sa przylutowane do tych pinow, gdzie powinny.

m0b:
Skoro pomaga ruszanie kablem, to ewidentnie coś nie kontaktuje - źle wykonany kabel, rozwalone, albo odlutowane gniazdo. Jeśli podrzucisz do Wawy, to mogę sprawdzić, w sensie przedzwonić połączenia, podlutować, jeśli coś nie kontaktuje. Jeśli coś głębiej, to się nie podejmuję - nie znam się, zarobiony jestem ;)
A jeszcze takie pytanie: czy ten mini jack nie jest przypadkiem mono? Jeśli tak, to może być nie do końca zgodny z gniazdem w Twojej komórce.

skoti:
1. Wrzuć fotkę tego co masz na ekranie
2. Sprawdź kabel z tą rozpiską https://www.msx.org/wiki/Data_Recorder_connector
3. Większość komórek daje za słaby sygnał żeby udało się coś wgrać. W MSX nie słychać dźwięków wgrywania z taśmy.

A i jeżeli chodzi o kable RGB to nie było standardu. Producenci robili co chcieli https://www.msx.org/wiki/RGB_(8-pin_DIN_45326)
 

gorgh:
dzięki panowie za sugestie, jak w czwartek przyjdzie kabel to przetestuje jeszcze raz tym razem próbując coś wgrać z PC również, jak nie pomoże to będę się odzywał. Fotki podrzucę jutro tego obrazu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej