ZX Spectrum > POWITANIA

Witam i pozdrawiam

(1/1)

Bob Rumak:
Cześć Forumowicze!

Dziękuję za przyjęcie do grona Spectromaniaków.

Dla mnie ZX Spectrum był nieosiągalnym marzeniem z dzieciństwa - podsycanym pasjonującą lekturą BAJTKA.
Później był kontakt z różnymi sprzętami u kolegów: ZX Spectrum, Timex, ATARI 800XL i C64.
Następnie był własny C64, a zaraz później migracja do krainy PCtów.

Ale jednak to ZX SPECTRUM to był ten PIERWSZY.

A teraz, na fali nostalgii, zakupiłem zestaw HARLEQUINa i nie dalej jak wczoraj zakończyłem z sukcesem żmudny proces lutowania.
Maszyna pięknie ruszyła, bez żadnych poprawek.
Teraz będę się wgryzać w forumowe tematy  :)

paroos:
Miło widzieć jak to grono się powiększa.
Również witamy i zapraszamy do aktywnego udziału :)

tomi:
Witaj  :)

Tak z ciekawości zmontowałeś Harlequina w wersji Superfo Harlequin 48, czy 128? Czy zamierzasz też pozyskać jakąś oryginalną wersję Sinclair'a?

Pozdrawiam.

Bob Rumak:

--- Cytat: tomi w 2021.11.10, 15:10:34 ---Tak z ciekawości zmontowałeś Harlequina w wersji Superfo Harlequin 48, czy 128? Czy zamierzasz też pozyskać jakąś oryginalną wersję Sinclair'a?

--- Koniec cytatu ---

Wersja klasyczna 48 kB.
Co do oryginału, to pewnie tak, za jakiś czas, ale na razie "pobawię się" klonem

aqqman:
Hej Bob.
Gratulacje jeśli chodzi o Harlequina. Mnie też kusi z racji braku egzotycznych części (kupa 74HCxxx zamiast ULA  :D) bo lubię sprzętowo eksperymentować i już jedno SCLD kiedyś uszkodziłem.
Przyznam się, że nie miałem nigdy w ręce ZXSpectrum (zdarzyło mi się tylko je widzieć na żywo) to, tak z punktu widzenia sprzętowego grzebały powiem tylko - jednobitowe pamięci? gumowa klawiatura? brrrr ohyda!  (oczywiście żartuję, miłośnicy ZX-ów nie obrażajcie się ;D) . Zaczynałem od Timexa.
Witaj na forum!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej