Komputery z Z80 > AMSTRAD

Pinball Dreams Schneider CPC 464

(1/2) > >>

Zak6:
Witam
Posiadam Schneidera CPC 464 i dokupiłem do niego DDI-5. Niestety testy gry Pinball Dreams nie wypadły zbyt pomyślnie. Gra uruchamia się ale mam problem z dźwiękiem, pojawia się zbyt późno i nie gra prawidłowo. Po uruchomieniu dowolnego stołu mogę zagrać zazwyczaj tylko 1 bile bo po jej utracie gra się całkowicie zawiesza. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat podobnych problemów i czy można je jakoś wyeliminować ?

ZbyniuR:
A czy w tej wersji DDI jest rozszerzenie pamięci? Bo to jest gra tylko na min 128K.

Zak6:
Tak. To DDI ma rozszerzenie 512kb także program narzędziowy pokazuje mi w sumie ponad 550kb wolnej pamięci. Ale zastanawiam się czy nie jest to spowodowane zasilaczem bo w tej chwili mam tylko zasilacz 5V 1A a do Amstrada potrzebny jest ponoć 2A.

Rzeznik:
No a inne rzeczy, np demo "Batman Forever" jak się zachowują?

https://www.pouet.net/prod.php?which=56761

Zak6:
Sprawdziłem dzisiaj dwie rzeczy. Po pierwsze podłączyłem komputer do zasilacza o wydajności prądowej 2A i niestety nie było różnicy Pinball zachowuje się tak samo czyli łapie zwiechę. Po drugie sprawdziłem to demo Batman Forever. Wersja 3 plikowa działa bez problemu, demo dochodzi do końca bez żadnych zawieszeń. Natomiast wersja 1 plikowa zatrzymuje się około 2 minuty i 45 sekundy na napisie "Truecolor" ale przypuszczam, że po prostu DDI-5 nie obsługuje prawidłowo takiego dużego obrazu dyskietki. Więc w sumie wygląda, że demo "Batman Forever" działa prawidłowo.
W tej sytuacji kończą mi się pomysły co mogę jeszcze sprawdzać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej